1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Benátecký trenér Aleš Vladyka: Ze závěru jsem rozladěný

26. 10. 2005

V hokejovém derby II. ligy skončilo utkání Nymburk - Benátky dělbou bodů výsledkem 1:1 i po prodloužení. Benátky si tak až na desátý pokus odvezli z Nymburka bod. Předchozích devět zápasů v celé historii vyhrál Nymburk.

"Pravdou je, že posledních deset minut jsme byli pod tlakem," přiznal benátecký asistent trenéra Aleš Vladyka.
"Nemůžeme ale říci, že bychom hráli v těchto fázích zápasu pasivně. Nicméně Nymburk nás přehrál. Proto jsme rádi, že se nám duel podařilo dovést do prodloužení," dodal kouč.
"Bylo to dobré a bojovné utkání. Sešly se dva dobré týmy a ani jeden neměl tolik šancí. My jsme si vytvořili vážnější šance vlastně až ve třetí třetině. Do té doby Benátky bojovaly a dobře bránily. Přestože nepadlo tolik branek, mohli být diváci s předvedenou hrou spokojení," myslí si asistent nymburského trenéra Stanislav Bednář. Ten viděl problémy svého týmu hlavně v rozehrávce a zakončení.
"Vázla nám kombinace v obranném pásmu. Soupeř dobře napadal a nutil nás k chybám. Až v poslední třetině jsme to zpřesnili a dostali se do tlaku. Naše koncovka dnes nebyla dobrá, několikrát jsme se zbytečně ukvapili," řekl Bednář. V prodloužení měl Nymburk možnost přesilovky. Tu však nevyužil. Naopak byl ještě dvacet vteřin před koncem vyloučen nymburský Král. Benáteční se zlobili na sudího hlavně kvůli tomu, že jim neponechal výhodu a přerušil hru, přestože se do útočného pásma řítil mezi dva beky Krupka.
"V prodloužení jsme měli při přesilovce zkušeně zakončit a zvítězit," řekl trenér Nymburka.
"Bylo to přísné vyloučení. Navíc jsme přitom dali gól. Půl minuty před koncem jsme se i ve třech dostali do protiútoku. Naši šanci zmařil faulem Král a sudí, aniž by nám nechal výhodu, hru okamžitě přerušil. Ze závěru jsem proto malinko rozladěný. Rozhodčí se sice omlouval, minimálně to bylo ale z jeho strany necitlivé přerušení hry," dodal Vladyka.

převzato z Nymburského deníku

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace