1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Chtěl bych hrát na špičce tabulky

12. 09. 2013

Trenér Nymburka Pavel Bičiště v rozhovoru před novou sezónou.

Sobotním úvodním zápasem začíná další ročník druhé hokejové ligy. Nymburk narazí hned v prvním kole na největšího rivala – tým Kolína.
V průběhu srpna a začátku září sehrál Nymburk celkem sedm přípravných zápasů. Čtyři z toho vyhrál, jednou remizoval a jednou prohrál. Nejkvalitnější utkání sehrál Nymburk s Vrchlabím. „Na Vrchlabí bylo vidět, že má tým dobře poskládaný a že mají kvalitu. Dobří jako Hodonín asi nebudou, ale všechny lajny hráli velmi dobře kombinačně“ uvedl trenér nymburského týmu Pavel Bičiště, kterého v letošní sezóně bude opět na střídačce doplňovat Pavel Soudský. Pro letošní sezónu udržel Nymburk loňský kádr pohromadě, navíc přišli dvě velké posily. Vrátili se totiž Lukáš Král s Ondřejem Křížem, kteří dlouhá léta brázdili prvoligová kluziště a oba patřili mezi top hráče první ligy. „Celou přípravu jsme se snažili nalézt hráče, které bychom mohli k těmto dvěma zkušeným hokejistům dát,“ říká nymburský trenér. „V průběhu jednoho přípravného zápasu jsme zkusili dát všechny zkušené hráče k sobě a sestavit z nich jednu speciální pětku. Nakonec jsme se ale rozhodli pro začátek nechat Sedláka se Stehlíkem pospolu a především jsme hledali koho ke Královi. Lukáš si nakonec sám řekl, že chce hrát s mladými. O prvních dvou pětkách máme jasno, o místo ve třetí bude bojovat zbytek sestavy,“ poodkryl tajemství skládání jednotlivých formací nymburský šéf střídačky. „Záleží samozřejmě na každém hráči, jak přistoupí k tréninku. Přijdou zranění nebo se nebude dařit a se sestavou se bude hýbat. To je příležitost pro ostatní ukázat se, co v nich je,“ připomíná hokejové zákonitosti Bičiště.
V úplném úvodu soutěže se Nymburk střetne s Kolínem, se kterým se letos neutkal ani v jednom přípravném utkání. Před začátkem se sezóny byla šance, že by Kolín šel hrát první ligu, z této varianty ale nakonec sešlo. „Kolín má postupové ambice a ať už by se mu měl postup povést sportovní nebo administrativní cestou, tak já jim ho přeju,“ říká nymburský kormidelník. V sobotu to ale nebude mít Kolín v Nymburce jednoduché. „Strach z Kolína rozhodně nemám. To že se jim vyvedl závěr loňského play off a že nás v pátém zápase přejeli je už zapomenuto. Obměnili jsme kádr a myslím, že máme tři dobré pětky,“ připomíná kormidelník nymburské střídačky. Kolín ale nepodceňuje. „Hrají nátlakový hokej, při kterém se snaží hodně bruslit. Soupeře známe, v domácím prostředí se nám proti nim daří. Faktem je, že je to úplně první zápas sezóny. Určitě by bylo lepší kdybychom se ve vzájemném zápase střetli později,“ má jasno Bičiště. „V každém případě chceme vyhrát. Budeme hrát pro Čendu. Pro něj musíme tenhle zápas vyhrát,“ burcuje své svěřence trenér.   
Nymburk má na začátku sezóny poměrně příznivý los. Z prvních čtyř zápasů hraje třikrát doma. „Z těchto zápasů chceme nasbírat co nejvíce bodů,“ hlásí nymburský trenér a připomíná, že úspěšný start do soutěže je důležitý pro každý tým. A jaké cíle má Bičiště pro právě začínající sezónu? „Když si to sedne a bude to klapat, můžeme se v tabulce pohybovat hodně vysoko,“ věří si Bičiště. Důležité budou domácí zápasy, které se musí vyhrávat. „Vloni jsme měli bilanci domácích zápasů výbornou a v tomto trendu bych chtěl pokračovat. Myslím si, že oproti loňsku je mančaft o hodně zkušenější. Mladí vidí starší zkušené hráče, a mohou se od nich učit. Chtěl bych, abychom se pohybovali na špičce tabulky. Když porovnám obě skupiny z loňska a podívám se na získané body, tak je mým cílem pohybovat se do pátého místa tabulky,“ tvrdí odvážně Bičiště.   

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace