1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Bičiště: Věřil jsem, že jednou v Kolíně vyhrajeme

05. 04. 2013

Trenér nymburských hokejistů Pavel Bičiště hodnotí sezónu.

Problémy po odchodu hráčů
Start do sezóny měl Nymburk výborný. Hned v první čtvrtině získal 19 bodů a byla to nakonec bodově nejúspěšnější čtvrtina. „Vstup do soutěže byl skvělý. Druhá a čtvrtá čtvrtina byly bodově průměrné. Třetí byla nejslabší. V té jsme získali jen 11 bodů,“ zhodnotil dlouhodobou část soutěže trenér nymburských hokejistů Pavel Bičiště.
V průběhu sezóny se nymburský trenér musel potýkat s tím, že řada nymburských hráčů, se kterými počítal do sestavy, ukončili z různých důvodů své působení v týmu. „Skončili Němeček, Rys, Martinec, Vlach, Kozák, Protivný. Bohužel soutěž je náročná a hráči musí chodit do práce,“ uvědomuje se kouč, kterého takový konec nymburských hráčů očividně mrzí. „Trénovali jsme pak třeba v jedenácti dvanácti lidech, což se odrazilo i v tom, že jsme na několik venkovních zápasů jeli s minimálním počtem lidí,“ prozradil nepříjemnou skutečnost nymburský kormidelník. Před sezónou byla uzavřena spolupráce s Mladou Boleslaví a tak mohl Nymburk alespoň do zápasů využívat výpomoci Boleslavských juniorů. „Boleslavští junioři se tady objevovali celou sezónu. Bylo ale jasné, že na každý zápas zde být nemohou. Sami hráli svoji soutěž a spolu s působením v Nymburce absolvovali fyzicky velmi náročnou sezónu,“ měl jasno nymburský kouč.
Letos Nymburk nestřílel v domácím prostředí tolik branek jako v loňské sezóně, přesto se mu doma poměrně dařilo. Pouze ve dvou domácích zápasech nedokázal získat ani bod. Kde se však Nymburku nedařilo, tak to bylo v samostatných nájezdech. „Mohli jsme brát body navíc, ale nájezdy nám nešli. Trénovali jsme je. Nasazovali jsme do nich hráče, kterým se dařilo v utkání, přesto některé nájezdy byly žalostné,“ pronesl zklamaně trenér. V honbě za body zkusil Nymburk třikrát v sezóně odvolat brankáře a zkusit vyrovnat. Bilance však byla tristní - třikrát inkasoval do prázdné branky. „Zkoušeli jsme to, ale nedařilo se nám. Našim soupeřům se v tomto ohledu dařilo mnohem více,“ uznal kouč Nymburka.  
Domácí neporazitelnost v play off
I přes nezdary, se kterými se musel trenér Bičiště potýkat během roku, postoupil se svým týmem do play off, kde narazil na největšího rivala z Kolína. Utkání to byla divácky velmi atraktivní. V Nymburce přišlo dvakrát 800 diváků, v Kolíně bylo pokaždé více než 1100 diváků. Nymburk doma porazil Kolín 5:0 a 10:1, v Kolíně se ale ve všech třech zápasech radovali domácí, kteří díky tomu postoupili dál.
„Pro diváky to byl určitě velmi atraktivní souboj, který bohužel vyzněl líp pro Kolín,“ litoval nymburský kouč vyřazení. Ačkoli před play off nymburský trenér tvrdil, že domácí prostředí rozhodovat nebude, nakonec se mýlil. Nymburk i Kolín si drželi domácí neporazitelnost a to rozhodlo. „Jakmile v těchto vzájemných zápasech vedlo jedno či druhé mužstvo o dva či tři góly, bylo prakticky rozhodnuto. To platilo jak v našem případě, tak i v případě Kolína. S jinými soupeři v průběhu sezóny jsme dokázali náskok stáhnout, v play off se nám to ale nedařilo. Věřil jsem, že se nám podaří alespoň jednou v Kolíně zvítězit, to jsme ale nedokázali a nakonec to rozhodlo,“ měl jasno Bičiště.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace