1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

David Vrbata: "Jsem hračička, ale jiný už nebudu."

14. 03. 2003

David Vrbata, hráč Mladé Boleslavi, který hrál letos také na střídavý start za Nymburk nastoupil v benefičním utkání za tým Boleslavi. Po utkání jsme se ho zeptali na několik otázek.

David Vrbata, hráč Mladé Boleslavi, který hrál letos také na střídavý start za Nymburk nastoupil v benefičním utkání za tým Boleslavi. Po utkání jsme se ho zeptali na několik otázek.
Působil jste letos v 1. i ve 2. lize, můžete obě soutěže porovnat?
První liga je určitě kvalitnější, jedná se o profesionální soutěž, kde jen minimum hráčů chodí do práce. Z mého pohledu bych obě soutěže popsal asi takto: zatímco ve druhé lize v Nymburce jsme hráli s Jágrem a Hnátem klíčovou roli, tak v zápasech v první lize za Mladou Boleslav jsme svými výkony mohli jen překvapit.
Zůstal vám nějaký vydařený zápas v dresu Nymburka v paměti? 
Konkrétní zápas mi v paměti nezůstal. Největší radost jsem měl samozřejmě z každého, který jsme vyhráli. 
A co třeba zápas na Kobře, ve kterém Nymburk zvítězil 5:1. Nádherně jste přešel přes obránce a nahrál Vondrlíkovi před prázdnou bránu.
Ano toto utkání patřilo k těm dobrým a snad se nymburským fanouškům líbilo. Na tomto utkání snad ani jiní než nymburští fanoušci nebyli. Takové parády k hokeji patří a doufám že se jim to líbilo. 
Můžete zhodnotit své působení v Nymburce? Do sestavy Mladé Boleslavi jste se probojoval až po polovině sezony. Myslíte si, že vám účinkování v Nymburce nějak pomohlo dostat se do kádru Boleslavi?
Na začátku sezóny jsem neměl v sestavě Boleslavi místo. Hrál jsem maximálně ve čtvrtém útoku, takže jsem chodil hrát do Nymburka. Myslím si, že mi to pomohlo k tomu, abych se do sestavy Mladé Boleslavi dostal a sám jsem svými výkony, alespoň doufám, na oplátku pomohl Nymburku. V Boleslavi jsem začal pravidelně hrát až na konci listopadu, přes Vánoce jsem se v sestavě udržel a zároveň jsem hrál v Nymburce. Myslím si, že působení v Nymburce mi určitě pomohlo. 
Během ledna jste hrál prakticky dvě soutěže najednou. Za Boleslav ve středu a v sobotu 1. ligu, v neděli za Nymburk 2. ligu. Jak to bylo náročné na fyzičku?
Náročné to určitě bylo. Sedm týdnů v kuse jsem neměl volný víkend. Spoluhráči v Boleslavi si užívali volné neděle a já hrál za Nymburk. Tady se projevila letní příprava. Kvalitně jsme v létě trénovali, takže si myslím, že jsem to zvládnul dobře.
Kde budete hrát příští rok? 
To zatím nemohu říci, ještě nevím co bude. Zřejmě ale budu hrát za Mladou Boleslav.
Kdybyste hrál příští rok za Mladou Boleslav je možnost, že byste stejně jako letos jezdil hrát i do Nymburka?
To samozřejmě záleží na dohodě klubů. Nechci se této možnosti vzdávat, ale kdybych v Boleslavi hrál pravidelně tak není důvod abych do Nymburka jezdil. Pokud bych se do základní sestavy nedostal, tak by vše záleželo na dohodě klubů. Věk by mi to ještě dovoloval a určitě bych o tom uvažoval.
Na ledě jste známý hračička. V zápasech si zkoušíte různé parádičky, což jste potvrdil i v benefičním utkání s Nymburkem, když jste se pokusil zpoza branky překvapit Kreminu. Nevyčítají vám někdy trenéři tyto parádičky? 
Určitě vyčítají. Já jsem ale už odmalička takový a jiný nebudu. Stále něco zkouším a zkoušet budu a záleží na trenérech jak mě vezmou. Moje hra už je prostě taková.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace