1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Derby: Nymburk hostí Benátky

29. 10. 2004

Hokejisté Benátek v Nymburce nikdy nebodovali. Prolomí tuto bilanci?

Derby: Nymburk hostí Benátky
Hokejisté Benátek v Nymburce nikdy nebodovali. Prolomí tuto bilanci?
Hokejoví příznivci Nymburka a Benátek se už těší na neděli. Na zimním stadionu v Nymburce se hraje už osmnácté druholigové derby mezi těmito týmy.
Šlágrem třináctého kola druhé hokejové ligy bude středočeské derby, ve kterém Nymburk hostí na svém ledě Benátky. Oběma týmům se letos daří. Nymburk je na čele tabulky a jeho nedělní soupeř je s tříbodovou ztrátou třetí. V minulém kole podlehl Nymburk (letos poprvé) v Děčíně 1:5. Benátky si přisaly doma jeden bod za remízu 1:1 s aktuálně druhým Jabloncem. Letošní první vzájemný zápas na ledě Benátek skončil smírně 1:1. Domácí sice vedli od 23. minuty gólem Svobody, ve 44. minutě však vyrovnal Langer. Druhá liga nyní přerušila kolotoč zápasů středa - víkend a dala hokejistům ve středu oddychnout.
"Regenerovali jsme. Od středy ale každý den trénujeme," prozradil trenér Nymburka Tomáš Netík. Toho první porážka nevyvedla z míry.
"Moc jsme to nezaznamenali. S týmem to nic neudělalo," řekl nymburský kouč, který na porážce našel i pozitivum.
"V podstatě je to před derby to nejlepší, co se nám mohlo stát, protože jednou ta porážka musela přijít," dodal.
"Pauza se hodila. Před derby trénujeme normálně," řekl trenér Benátek Vladimír Lejsek, jenž ještě loni trénoval Nymburk.
"Doufám, že se bude hrát kvalitní hokej a že budou diváci v ochozech spokojení. O body ani tolik nepůjde. Spíše o to, abychom dobrým výkonem pozvali diváky na další zápasy," doufá Netík. Benátky v posledních čtyřech zápasech získaly jen šest bodů a to ještě na ledě pražské Hvězdy vyhrály díky gólu čtyři vteřiny před koncem.
"Zápasy s outsidery nejsou lehké. Snaží se úporně bránit. Radši hrajeme proti takovým soupeřům, jako je Klášterec či Nymburk," řekl benátecký trenér. Benátky ale v Nymburce nikdy nebodovaly.
"Naši hráči z toho prostředí mají strach. Nymburská meka je těžko dobyvatelná," ví Lejsek.
Převzato z Nymburského deníku
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace