1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Derby: přímý souboj o play off

31. 01. 2007

Hokejové derby mezi Nymburkem a Kolínem je opět tady. A tentokrát bude mít velkou důležitost.

Dnes čeká hokejové labužníky opravdu sladký pokrm. Na programu druhé hokejové ligy je derby z největších. Nymburk hostí Kolín. Utkání začne v 18 hodin.
Kromě toho, že se jedná o velké derby, jde také o přímý souboj o postup mezi nejlepší osmičku. „Je to tak,“ přitakávají oba trenéři.
Nymburk má nyní dva body na Kolín k dobru. „Ale to nehraje roli. Týmy jsou vyrovnané a pro oba je to důležité střetnutí. Jedno z klíčových,“ rozpovídal se Vladimír Lejsek, kouč Nymburka. „To, že má soupeř dva body k dobru, nás nesvazuje. Bereme každý bod, ale do konce soutěže zbývá ještě dost zápasů,“ zůstává klidný kolínský kormidelník Bohumil Prachař.
Dosavadní vzájemné duely letošní sezony vyhrávali domácí a rozhodovalo se už v první třetině. „Protože divácká podpora zvedá výkon mužstva,“ je přesvědčený Lejsek. „Letošní utkání se opravdu rozhodly v první části. Dnes rozhodne nasazení a vůle po vítězství. Týmy jsou totiž vyrovnané,“ uvedl nymburský kouč. V podobném duchu hovoří i Prachař. „Kdo začal dobře, ten vyhrál.“
Trenéři mají problémy se sestavou a Kolín chtěl dokonce zápas odložit. "Máme velké zdravotní problémy. Po utkání s Milevskem to vypadalo, že nebudeme mít s kým hrát," uzavřel Prachař.

Malý si občas zavolá s Křížem

Hokejista Josef Malý nastupoval loni za Nymburk, v letošní sezoně válí za Kolín. Dnes ho čeká derby proti svým bývalým spoluhráčům. Těm dal ve třech vzájemných zápase letos jedinou branku. „To je hodně málo. Ale já je nešetřím, prostě to proti nim nejde,“ řekl s úsměvem kolínský útočník. Na zápas zvláštní motivaci nemá. „Je to zápas jako každý jiný. Ale těšíme se na něj.“
Letošní duely patřily domácím, Kolín to bude chtít změnit. „Měli bychom vyhrát. Pak už nám mnoho zápasů nezbývá a my chceme postoupit do play off,“ přeje si Malý, jenž si občas zavolá s nymburským obráncem Pavlem Křížem. „Před tímhle zápasem jsme si ale nevolali. Ani nevím, jestli bude hrát,“ dodal Malý.

Převzato z Nymburského deníku, autor Vladimír Malinovský

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace