1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Dnes od 18.00 derby s Kolínem!

16. 10. 2002

Dnes od 18.00 přivítá Nymburk na svém ledě rivala z největších - mužstva Kolína. Toto tradiční derby, které se letos odehraje v 9. kole, proti sobě postaví mužstva ze třetí a páté pozice aktuální tabulky.

Dnes od 18.00 přivítá Nymburk na svém ledě rivala z největších - mužstva Kolína. Toto tradiční derby, které se letos odehraje v 9. kole, proti sobě postaví mužstva ze třetí a páté pozice aktuální tabulky. Nymburku se však po slibném začátku v posledních zápasech příliš nedaří, což potvrzují i slova Tomáše Netíka. Nymburk v posledních třech zápasech prohrál dvakrát venku a doma porazil až po zlepšeném výkonu ve druhé a třetí třetině slaboučký Český Krumlov. "Úvod sezóny nám oproti minulým rokům vyšel, hlavně co se týče bodového zisku jsme spokojeni. Bylo to pro nás až určitým překvapením, bohužel v posledních třech zápasech venku jsme vstřelili pouze čtyři góly a to je strašně málo pro to, abychom mohli bodovat." Celkově však vládne spokojenost. "Po osmi kolech jsme tři body od prvního místa, což nikdo z nás nečekal." Prezident klubu však zůstává na zemi: "Soutěž je dobře rozehraná, ale čekají nás ještě tři těžká utkání, než se odehraje celé první kolo." 
Hned prvním z těchto tří zápasů bude tradiční derby s Kolínem: "Všichni víme, jak trenéři tak hráči i diváci, že se jedná o prestižní utkání, které přitáhne do hlediště více diváků než obvykle, mívá typickou atmosféru a hráče dokáže vybičovat k výkonům na hranici jejich možností." Tým Kolína patří také letos k favoritům soutěže a Netík uznává jeho kvality. "Soupiska Kolína je stabilizovaná, doplněna o juniory a letos navíc o hráče ze Žďáru nad Sázavou, kteří sem přešli poté, co byla do Žďáru přesunuta 1. liga z Rosic. V týmu soupeře je řada šikovných hráčů, kteří to s pukem umí. Co se týče vstřelených branek se jedná o velice produktivní tým, který vedou dva výborní hráči Michal Král s Karlem Nedbalem." Žádné speciality na tyto dvě opory se ovšem nepřipravují. "Ani v předešlých utkáních nebyla nikdy zaměřena taktika pouze na tento útok, navíc při pokrytí této lajny dokázali rozhodnout zápasy i ostatní formace. Je ale jasné, že na tyto hráče je třeba dávat pozor." Dnes se ovšem hraje také fotbalová kvalifikace o postup na Euro 2004, tento duel je hokejovému zápasu velkým konkurentem, Netík však doufá se diváci rozhodnou pro hokej. "Věřím že si diváci i přes fotbalový přenos v televizi najdou cestu na hokej. Atmosféra tohoto zápasu bývá výjimečná a hráči se těší na podporu publika, které dokáže být šestým hráčem v poli."
Na soupisce Nymburka je v současné době devět hráčů, kteří pochází přímo z města, jejich výkony však nejsou optimální. Tomáš Netík není trenérem a proto se mu do hodnocení hráčů příliš nechce ovšem přiznává: "Je pravda, že s jejich výkonností nejsme plně spokojeni, vycházíme z toho že dnes jsou již tito hráči na soutěž zkušení, hrají ji šestým rokem a jestliže jsme v předchozích letech tým označovali jako jeden z nejmladších letos už se řadíme spíše ke zkušenějším mužstvům." Cestou nákupu hráčů však odmítá jít. "Jsme rádi, že tady máme určitý kmenový základ hráčů, na kterém můžeme stavět a doplňovat jej každý rok o posily. V současné době se snažíme pracovat na mládeži a byli bychom rádi, kdyby nymburští hráči A-týmu byli pro mládež vzorem. Chceme začínající hokejisty tímto motivovat a naší představou je hrát hokej s vlastními odchovanci."

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace