1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Dojeli jsme na disciplínu a fyzičku, zklamalo trenéra Pavla Bičiště

31. 03. 2017

Dlouho vedli tabulku druhé ligy, nakonec skončili po základní části na šestém místě, následně vypadli v prvním kole play off s Jabloncem nad Nisou (0:4 na zápasy). Trenér nymburského hokejového mužstva PAVEL BIČIŠTĚ byl po sezoně zklamaný. „Věřil jsem, že to bude v play off jiné. Že se vzchopíme a budeme předvádět to, co na začátku soutěže," uvedl kouč.

Jak byste zhodnotil základní část?

Měli jsme skvělý začátek, kdy jsme snad deset kol vedli tabulku. To tu nikdy v minulosti nebylo. Tři čtvrtiny soutěže jsme se pohybovali v první čtyřce. Závěrečná čtvrtina už nám nevyšla.

Jak velkým oslabením byl odchod Josefuse a Arnošta, kteří po velmi dobrém startu do soutěže odešli do zahraničí?

Jejich odchod nás oslabil. Měli v sobě dravost, chuť jít do brány. Kdyby tu tihle dva hráči zůstali, byli bychom silnější.

Základní část jste nakonec zakončili na šestém místě, to bylo po skvělém startu asi zklamání…

I když jsme vedli tabulku, byli jsme pokorní a zůstávali jsme na zemi. Věděli jsme, že Tábor a Havlíčkův Brod půjdou nahoru. Chtěli jsme být do čtvrtého místa a to bylo reálné. Když jsem ale viděl, jak se na poslední zápas připravovali hráči Moravských Budějovic, a jak k tomu přistoupili někteří naši hráči, tak jsem cítil, že to bude špatné. Předzápasová příprava byla špatná a takové maličkosti potom rozhodují.

Do play off jste nevstupovali v nejlepší formě…

Věřil jsem, že to bude jiné. Že se vzchopíme a budeme předvádět to, co na začátku soutěže. Už v prvním zápase jsem ale cítil, že tam je něco špatně. Z jabloneckých hráčů byla cítit velká síla. Nám navíc hořela disciplína. Už nám docházely síly. Na některých hráčích bylo znát, že netrénují pravidelně, navíc nám vypadli kvůli zranění obránci Pýcha s Novákem. Nemohli nám pomoct ani hráči z juniorky Sparty, která se nakonec dostala do play off. Dojeli jsme na disciplínu a fyzičku. Pro mě to bylo velké zklamání. Nutno ale přiznat, že Jablonec byl výborným soupeřem.

Nebyla také příčinou vyřazení prakticky nulová střelecká potence útočníků?

To je určitě také jeden z důvodů. Jablonecký Stejskal chytal výborně a my, i když jsme se dostávali do šancí, nedokázali jsme je využít. Klíčové bylo, že jsme nezvládli druhé utkání, které jsme hráli doma. Hokej se hraje na góly a ty jsme my tentokrát nedávali.

Jaký zápas z celé sezony byste vypíchl jako výborný?


Těch zápasů bylo víc. Hned první zápas s Kolínem, kdy jsme prohrávali a otočili jsme to na čtyři tři. Tímto zápasem jsme se dostali do pohody a pak to jelo. Výborný zápas jsme odehráli v Havlíčkově Brodě, kde jsme si pohlídali Endála a Třetinu a vyhráli jsme tam. Výborné zápasy jsme odehráli s Táborem. I další dva vítězný zápasy s Kolínem byly výborně odehrané. Skvělá byla domácí výhra nad Žďárem šest nula.

Jaké zápasy se vám naopak nepovedly?

To byly hlavně domácí zápasy ze závěru soutěže, kdy jsme prohráli s Moravskými Budějovicemi, Havlíčkovým Brodem a Pelhřimovem. Příčinu vidím v tom, že jsme už neměli sílu.

Jak jste byl spokojený s posilami, které týmu pomáhaly v průběhu sezony?

Mě osobně si ti hráči líbili. Ať už to byli hráči ze Sparty nebo Boleslavi, tak je vidět, že v nich něco je. Ještě si ale musí přivyknout dospělému hokeji. Nutno ale poznamenat, že dříve, když jsem přišel hráč z extraligové juniorky, tak místní hráče převyšoval. Dnes, když tito hráči přijdou, tak místní hráče nepřevyšují.

U kterého hráče jste viděl oproti loňsku největší zlepšení?

Výkonnostně šel nahoru Jakub Kuzďas. Vloni toho tolik nenahrál, byl zraněný a doháněl školu. Letos dával hokeji víc a na jeho výkonech to bylo znát. Dal několik gólů a v zápasech byl vidět. Zvedl si sebevědomí a podával kvalitní výkony.

Co je pravdy na tom, že v Nymburce končí kapitán týmu Martin Šimek?

To je bohužel pravda. Končí z pracovních důvodů, neboť nestíhá dojíždět na tréninky a na středeční zápasy. Martin byl tahounem mužstva pro nás to bude určitě oslabení.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace