1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Gólman Rückl podal vynikající výkon, řekl trenér Vrabec

04. 02. 2009

Na vítězství nymburských druholigových hokejistů nad Pískem (3:2) měl velkou zásluhu mladičký brankář Zdeněk Rückl, který nastoupil poprvé v životě jako jednička v základní sestavě mezi dospělými. Jeho výkon si pochvaloval i jeho nadřízený – trenér Petr Vrabec.


Brankář Rückl na to, že chytal první ligové utkání od začátku, podal vynikající výkon. Jeden gól dostal po teči a druhý dorážkou z brankoviště, kdy je potřeba aby mu pomohli i ostatní hráči. Naprosto perfektně řešil i samostatné nájezdy,“ nešetřil chválou na adresu brankáře nymburský kormidelník.

Jeho tým nebyl zdaleka kompletní, ale zápas zvládl. „Zápas jsme chtěli vyhrát. Tým byl nažhavený a semknul se dohromady, protože sestavu jsme měli trochu kombinovanou. Chyběl Dvořák jako levé bránící křídlo, poprvé po zranění nastoupil Dulovec. Vše nasvědčovalo tomu, že proti Písku, který je v popředí tabulky musíme především bránit, což si myslím, že jsme zvládali celkem dobře. Na druhou stranu jsem po hráčích chtěl abychom byli agresivní, abychom dali soupeři najevo, že hrajeme doma. Bohužel v tomto jsme malinko pokulhávali,“ řekl Vrabec a pokračoval: „Nedovolil nám to ani příliš rozhodčí, který naše zákroky posuzoval jinak než zákroky soupeře,“ všiml si nymburský lodivod.

Domácí hokejisté bojovali a bylo na nich vidět, že jdou za vítězstvím. „V každém případě bych chtěl poděkovat všem hráčům za to, jak přistoupili k utkání. I za stavu, kdy jsme prohrávali, kdy jsme dostali gól do šatny, jsme to otočili a chtěli jsme vyhrát. To bylo vidět na první pohled. Za to jim jako trenér děkuji a věřím, že i v dalších zápasech, které budeme hrát, to s tímto přístupem zvládneme také,“ potěšilo trenéra Vrabce.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace