1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Hlavní sezóna je tu: rozhovor s trenérem Pavlem Bičištěm

10. 09. 2009

Nymburský tým má za sebou několik přípravných utkání. Proto jsme se zeptali trenéra na jeho očekávání v nové sezóně.

Jak jste spokojený s přípravnými zápasy?
Jsem velice spokojen, čekal jsem, že to bude horší, potom co přišli mladí kluci. Ti mě ovšem překvapili chutí a snahou se probojovat do A-týmu.

Co si myslíte, že je na hře Nymburka ještě potřeba zlepšit?
No tak určitě činnost obrany. V útoku, tam nevidím problém. V přípravných zápasech se prosadily všechny lajny, jmenovitě Martinec, Dulovec a také Toma, který přišel jen na dva přípravné zápasy a také se prosadil. Podle mě dopředu je to dobré, naopak dozadu bych od hráčů očekával 100% práci a také to, aby se dobře doplňovali. Ještě bude určitě nutné zapracovat na hře ve středním a obranném pásmu.


A co by jste ještě před začátkem sezóny chtěl s mužstvem vypilovat?
Určitě ještě zlepšit obrannou hru. A také přesilovky, to je základ úspěchu. Mít dvě nebo tři lajny, které budou schopny to dobře sehrát. V přesilovkách se dá otočit zápas i když prohráváme ... Také třeba když přijede soupeř, který je na prvním místě tabulky, zkusit hrát obrannou hru a nebo antihokej. A když zvládneme přesilovky můžeme porazit i jeho.

V přípravných zápasech jste zabudovali do celku hráče z juniorky, jak jste spokojen s jejich výkony?
Jsem spokojen nad míru s tím jak to pojali. Trénovali celé léto a přidávali si i navíc, plus chodí trénovat i s juniorkou. Jsem spokojen s jejich chutí a prací již od letní přípravy, kterou procházeli poctivě.

Výkon kterého z hráčů se vámi v přípravě nejvíce líbil?
Líbili se mi Martinec, Dulovec a překvapením pro mne byl Protivný, kterého jsme se snažili do jejich lajny zařadit. Jinak z těch mladých je pro mě ještě překvapením Němeček, Hladík a Vacek.

Minuty na ledě v přatelských utkáních a nová výstroj, znamená to, že Zdeněk Rückl bude letošní gólmanskou jedničkou?
Zdeňka znám již z loňské sezóny z juniorů, kde chytal velice dobře. Také dostal šanci v utkáních A-týmu a ujal se toho velice zodpovědně. Pro mě je proto jasnou jedničkou. Teď dostal novou výstroj, tak je potřeba, aby jí ještě pořádně rozhýbal. Bylo vidět, že mu některé puky ještě vypadávají. Je potřeba, aby se do toho ještě dostal.

Kdo bude podle vás letos vůdčí osobností v kabině?
Podle mě je to Pavel Kříž. Ten, když něco řekne, tak ho každý respektuje a poslouchá.

Jaký styl hry byste chtěli s týmem v letošní sezóně předvádět?
Tak určitě líbivý hokej, hokej pro diváky. Protože lidi se na nás chodí dívat. Loni tu sice byli hvězdy, ale nebylo to nic moc, takže diváci od nás určitě nebudou čekat nic extra. Pro lidi se to tu hraje a pro nás bude úspěch, když nám zatleskají i po prohraném zápase. Když uznají, že to bylo „odmakané“. Takže určitě líbivý hokej dopředu, ale také poctivou hru do obrany, která bude určitě na prvním místě. V přípravě jsem viděl, že gólů jsme dali dost, ale také jsme jich hodně dostali. Takže z útočné hry strach nemám, ale určitě budeme muset odvádět poctivou práci v obraně.

S jakým cílem jdete jako trenér do letošní sezóny?
Určitě nepomýšlím na přední příčky tabulky. Byl bych spokojen s tím hrát někde ve středu tabulky. Ale určitě nechci hrát vespod a mít strach z toho, že půjdeme do zápasu s tím, že musíme vyhrát za každou cenu a tím vyvíjet na kluky tlak. Jít si v té sezóně v klidu a hlavně, aby to hráče bavilo a měli chuť do hokeje, i když se prohraje.

S jakým umístěním byste byl spokojen na konci sezóny, případně kam byste se rád dostal v play-off?
Když by bychom se dostali do play-off. A tam bych se rád dostal co možná nejdál.

Otázka od fanoušků: Budete po zápasech chodit s hráči na "děkovačky" na led?
Asi bych to „odděkoval“ pozdravem z lavičky. Ale když se bude dařit a budou tam ty emoce, tak je možné, že se tam objevím.

Co byste vzkázal nymburským fanouškům a čím byste je přilákal na novou sezónu?
Chtěl bych je přilákat tím, že zde nastoupí odchovanci nymburského hokeje. A také si myslím, že v juniorce jsou ještě nějaké naděje do budoucna. Podle mě, je letos v té kabině skvělá parta i to srdíčko do hry. Je tam ta chuť, vidím to. A byl bych rád, kdyby nám zatleskali i po prohraném zápase.

Autor: Daniel Karták

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace