1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Hokejovovu bitvu zkazil rozhodčí

22. 02. 2005

Listy Strakonicka: Bezprostředně po nedělní hokejové bitvě mezi HC Strakonice a Ned Hockey Nymburk jsme se tří přímých aktérů zeptali, jak zápas hodnotí a jak vidí pokračování druhého kola play off:

Listy Strakonicka: Bezprostředně po nedělní hokejové bitvě mezi HC Strakonice a Ned Hockey Nymburk jsme se tří přímých aktérů zeptali, jak zápas hodnotí a jak vidí pokračování druhého kola play off:
Stanislav Kašpar, asistent Strakonic: "Bylo to oboustranně nervózní utkání se spoustou záludných faulů, které sudí absolutně nezvládl. Většinu druhé třetiny jsme odehráli v oslabení, ve třetí třetině stejné postihlo hosty. Vítězství jsme vydřeli obětavostí a srdcem, když bylo třeba, tak jeden zaskočil za druhého. Velkou zásluhu na něm má Pinkas, který v brance spustil závoru. Myslím si, že v úvodních deseti minutách se hrál hokej, který Strakonice již dlouho neviděly, poté zápas pokazil rozhodčí. V utkání byly vynikající úseky, kdy jsme byli lepší my, potom zase soupeř. V závěrečné části hráči plnili taktické pokyny, které zněly hrát tvrdě, ale nenechat se vylučovat. V Nymburce to budeme mít moc těžké, ale hrajeme ještě doma, rozhodnout může až pátý zápas."
Jaroslav Vlasák, vedoucí Nymburka: "Bylo to klasické utkání play off s vyrovnaným průběhem. O naší porážce rozhodlo neproměňování šancí, zejména v úvodní třetině, a nevyužití přesilovek 5 na 3. Největší tutovky měli Jágr a Petrák. Zápas by se určitě vyvíjel jinak a naši hráči by získali větší elán. I já musím říci, že zápas oboustranně zkazil rozhodčí. Strakonice nás ničím nepřekvapily, hrály svoji hru dlouhých přihrávek. Nízký počet gólů je dílem vynikajících gólmanů Pinkase a Nováka. Jak se bude vyvíjet série dál? Je otevřená, může rozhodnout domácí prostředí a hlavně proměňování šancí."
Richard Pitel, kapitán Strakonic: "První třetina byla oboustranně super a musela se divákům líbit. Hrál se skvělý hokej, jeden z nejlepších za tři roky, co jsem ve Strakonicích. Rozhodčí svoji roli ještě jakž takž zvládal, ale potom zápas vyloženě zkazil, ve druhé třetině poškodil nás a ve třetí Nymburk. Kdyby pískal normálně, tak se hrál výtečný hokej 60 minut. Výhru jsme uhráli bojovností a srdcem. Moc bych chtěl poděkovat fanouškům, takovou atmosféru jsem tady ještě nezažil. Poděkovat chci i našim manželkám a přítelkyním, které nám doma vytvářejí potřebné zázemí a na hokej chodí také. Série je otevřená. Nyní v Nymburce se pokusíme získat druhou výhru a ve čtvrtek sérii zakončit. Bude to nesmírně těžké, Nymburk má kvalitnější a zkušenější hráče než Most, ale my máme vynikající partu, která to může dokázat."

Převzato z Listů Strakonicka
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace