Jiří Kadlec mladší: Na střídačce už jsem ani nevnímal, že hrajeme proti Kolínu

24. 11. 2014

Hokejové derby dalšího druholigového kola nebylo pouze soubojem tradičních rivalů, ale mělo i další příchuť. Premiérově se proti sobě postavil Jiří Kadlec senior v barvách Kolína a Jiří Kadlec junior v barvách Nymburka. Na konci se radoval otec, když jeho tým vyhrál 4:2. Jak oba zápas okomentovali?

Jiří Kadlec mladší

Jirko, říkal jste, že jste se na zápas proti svému domovskému týmu těšil. Byla nervozita přímo před zápasem nebo žádné zvláštní pocity nebyly?
Nejdřív jsem to bral jako běžný zápas, ale čím víc se blížil začátek, tím víc jsem byl nervózní. Pak ale přišlo první střídání a nervozita byla pryč.
Na ledě jste se potkal poprvé v životě se svým otcem coby protihráčem. Jaké to bylo? Naplnilo to vaše očekávání?
Ani jsem to moc nevnímal. Vím jen, že jsem vyhrál úvodní vhazování proti němu, a pak jsem se s ním potkal jen zřídka. Neměl jsem to potěšení setkat se proti němu vyloženě jeden na jednoho.
Kolínu zápas vyšel lépe. Dostal se poměrně rychle do vedení a nakonec první třetinu vyhrál tři nula. Co jste si řekli po první třetině v kabině?
Kolín měl víc ze hry, ale řekl bych, že výsledek úplně neodpovídal. Dvě tečované střely a jedna dorážka. Takové góly z ničeho. Hodili jsme to za hlavu, pozměnili sestavu a chtěli s tím pochopitelně něco udělat.
Zhruba půlku utkání jste neodehrál, protože kouč Bičiště sestavu stáhl na dvě lajny a točil jen málo hráčů. Jaké to bylo sledovat zbytek zápasu jen ze střídačky a ještě z té nymburské?
Je jasné, že bylo potřeba udělat něco s výsledkem, a tak zůstali ve hře zkušenější hráči s větší důvěrou. Už několikrát nám to vyšlo, tentokrát se to nepovedlo. A na střídačce jsem už ani nevnímal, že hrajeme proti Kolínu. Každý chce vyhrát utkání, a to za tým, za který momentálně hraje. Takže jsem to už neřešil.

Jiří Kadlec starší

Derby Kolín rozjel super. Stav tři nula po první třetině. To jste možná ani nečekali, že to tak půjde, co?
Chtěli jsme dostat Nymburk v úvodu pod tlak a pokud možno vstřelit nějakou branku, a to se povedlo.
Ve druhé třetině jste přidali další gól a chvíli to vypadalo i na debakl Nymburka. Proč se vám nepodařilo hrát celý zápas stejně dobře a nechali jste se dostat i pod tlak?
Pro nás je to pořád stejná písnička. Jakmile vedeme, malinko polevíme a chceme hrát moc profesorsky.
Dvě branky Nymburka nakonec zápas zdramatizovaly a Nymburk měl pak deset minut na vyrovnání. Nepovedlo se mu to. Měli jste na konci zápasu o výsledek strach?
Tentokrát ne. Nymburk hrál dvě třetiny na dvě pětky a myslím, že mu v závěru chyběly síly.
Poprvé jste se postavil proti svému synovi v utkání. Jaké to bylo? Splnilo to očekávání?
Potkali jsme se na úvodní buly a myslím, že tím to skončilo.
Sledoval jste ho i třeba nějak zvlášť na ledě nebo jste se  soustředil jen na sebe, svůj výkon a výkon Kolína?
Samozřejmě, že ze střídačky jsem ho sledoval, ale hodnotit to nechci. Možná doma mu k tomu něco řeknu.