1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Jiří Kos: Jediný gól zápasu jsem dal poprvé v kariéře

20. 12. 2005

Důležitý okamžik v zápase Benátek s Nymburkem se odehrál na začátku druhé třetiny. Ve 23. minutě vystřelil Lukáš Král od modré. Jeho střelu vyrazil domácí brankář jen před volného kapitána Nymburka Jiřího Kose, který následně poslal puk do brány. Málokdo v té chvíli tušil, že to bude jediná branka utkání.

"To je asi poprvé v mé kariéře, co se mi povedlo vstřelit jediný gól zápasu," pátral v paměti nymburský kapitán. Ten patří spíše mezi sváteční střelce. Letos to byl jeho třetí zásah.
"Z těch tří gólů byl tenhle nejdůležitější. Navíc to bylo proti Benátkám, takže mě to těší dvojnásobně," řekl nymburský bek. Podle něj byl rozhodující moment ve třetí třetině, kdy Nymburk ubránil přesilovku pět na tři a následné čtyřminutové oslabení pět na čtyři.
"Určitě to byl důležitý moment. Dodal nám sebevědomí do posledních minut," myslí si Kos. "Byl to těžký zápas. Oproti dvěma minulým jsme tentokrát lépe bránili. Navíc nám výborně zachytal Kremina a také jsme zvládli závěr," zhodnotil zápas nymburský hráč. Ten už se těší na zápas s Havlíčkovým Brodem. "Uvidíme, s čím přijedou. Bude to podobný zápas jako v Benátkách a navíc máme tomuto soupeři co vracet," dodal kapitán týmu.

převzato z nymburského deníku

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace