Karel Bičiště: Od soupeře jsem čekal více

18. 09. 2012

Devatenáctiletý Karel Bičiště, syn trenéra Pavla Bičištěho, nastoupil poprvé v mistrovském zápase za dospělé a hned si připsal branku a přihrávku.

Byl to váš první mistrovský zápas za dospělé, a hned jste se trefil. Jaké máte pocity po zápase?
Ve čtvrtek a v pátek jsem odehrál dva zápasy za juniorku Mladé Boleslavi, takže toto byl můj třetí zápas ve čtyřech dnech. Cítil jsem se už unavený, takže i můj projev byl takový unavený.
Jak byste zhodnotil utkání?
První třetina byla z naší strany dobrá. Vlastně jsme je vůbec nepustili ze třetiny. Druhá třetina byla z naší strany dobrá jen do půlky. Po zbytek zápasu už to bylo špatné.
Po první třetině jste vedli 3:0 a tento náskok nakonec stačil k vítězství. Jednu z branek jste vstřelil i vy. Jak byste ji popsal?
Najel jsem si mezi obránce a dostal přesnou přihrávku. Gólman soupeře stál hodně špatně. Stál vlastně skoro úplně vedle branky, takže to nebylo těžké trefit.
Ve třetí třetině už led opanovali hosté ovšem dokázali vsítit pouze čestný úspěch. Jaká byla z vašeho pohledu závěrečná část hry?
Od soupeře jsem čekal více. I když se k nám v závěru párkrát dostali, stejně se do žádných velkých příležitostí nedostávali. Často jsme s nimi bruslili úplně zbytečně nahoru dolů. Bylo to pro nás náročné, že se hra rychlé přelévala z jedné strany na druhou, ovšem jak už jsem řekl, i když se k nám párkrát dostali, do velkých příležitostí jsme je nepustili.