1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Koncovku pozvedla první řada

07. 12. 2005

Tomáš Netík: Potvrdila se předsezonní prognóza. Skupina Střed je velice vyrovnaná Hokejisté Nymburka jsou po základní části druhé ligy na šesté pozici. O víkendu vstoupí do nadstavbové části sudá - lichá a čekají je zajímaví soupeři.

Tým prezidenta klubu a trenéra v jedné osobě Tomáše Netíka skončil na šesté příčce.
"Soutěž je velice vyrovnaná, bodové rozdíly jsou minimální," tvrdí Netík.
Jak hodnotíte základní část druhé ligy?
Jednoznačně se potvrdilo to, co se vědělo před sezonou. Skupina Střed je velice vyrovnaná. Sedm předních týmů představuje vzhledem k této soutěži vysokou kvalitu, bodové rozestupy jsou minimální. Snad jen s výjimkou Vrchlabí. Dosavadní průběh soutěže podle mne zatím nemá pro konečné účtování žádný zásadní vliv. Rozhodne druhá část nadstavby.
V úvodu se vám dařilo na výbornou, postupem času jste začali podávat nevyrovnané výkony...
Byli jsme spokojeni s rozjezdem sezony, kdy jsme hráli atraktivní hokej. Všichni naši hráči mají svá zaměstnání a ve druhé části sezony se na některých z nich může projevit v náročném programu únava. Ne vždy byl náš herní projev podle našich představ. Takové týmy jako Vrchlabí, Benátky nebo Havlíčkův Brod mají oproti nám výhodu, že jsou poloprofesionálními kluby.
Bude se v nejbližší době měnit kádr mužstva?
Čekáme na uzdravení Culky a Peška. S Culkou můžeme počítat až od ledna, Pešek začal trénovat. O rozšíření kádru zatím neuvažujeme, protože není nijak úzký. Ještě máme k dispozici pendly ze sparťanské juniorky, jejichž služby jsme zatím nevyužili. Pokud budeme o něčem podobném uvažovat, pak to bude ke konci ledna. Záležet bude na tom, jak na tom budeme v tabulce.
O spoustu bodů jste přišli nevydařenými závěry utkání. Čím to?
Je pravda, že některé koncovky zápasů jsme nezvládli a stálo nás to důležité body. Ale není to jen náš případ. Nás to mrzí, ale k hokeji to patří. Vzhledem k vyrovnanosti soutěže má samozřejmě každá ztráta velký vliv na postavení v tabulce.
Jak jste spokojen s výkonností hráčů?
Dlouhá léta máme problémy s koncovkou. Letos tento nešvar pozvedla první řada, která zlepšila gólovou efektivitu. Zejména Lukáš Král, jehož produktivita je výborná. To musíme kvitovat. I gólmani byli v základní části výraznou oporou, i když se o zápasy dělí. Dalším plusem je fakt, že máme velice zkušené mužstvo a někteří hráči hrají pohromadě už deset let. Milan Kosejk a celá zadní řada těží ze zkušeností a právě Kosejk je i přes svůj věk nepostradatelný pro náš tým.
Těší vás přízeň diváků, nebo jste čekal ještě větší návštěvy?
Tady dochází k takovému zlomu. Vytvořil se zde fantastický fanklub, který nás jezdí povzbuzovat i na hřiště soupeřů a vytváří nám skvělou kulisu. Sledujeme také na internetu zajímavé postřehy fanoušků. I to je pro nás důležité. Na druhé straně je nutno poznamenat, že nymburský divák zlenivěl. I když v konfrontaci s ostatními kluby jsme na tom ještě dobře. Další posun v hokejovém dění je spojen se zásadní rekonstrukcí stadionu. Divákovi nemáme kromě šedesáti minut hry téměř co nabídnout. Tam by měly směřovat naše aktivity. Budeme chtít nabídnout větší kus zábavy a zatraktivnit prostředí.
Jak jste spokojen se soupeři v nadstavbové části?
Soupeři zaručují atraktivitu. Čekají nás derby s Benátkami a Kolínem a garance výborných soupeřů nám dávají celky Vrchlabí, Benátek a Havlíčkova Brodu. Bude to dobrá příprava na play off a máme se na co těšit.

Převzato z Nymburského deníku

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace