1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Kosejk: Nymburk už není týmem, co býval

21. 01. 2008

Před 11 lety pomáhal Nymburku vybojovat 2. ligu a pak ji za Nymburk 10 let hrál. Hokejový matador a nestor druholigových kluzišť Milan Kosejk, přestoupil před letošní sezónou z Nymburka do Roudnice a nyní nastoupil poprvé proti Nymburku. Zápas vyhrál Nymburk 4:3, Kosejk si připsal jednu asistenci. více v článku

Jak hodnotíte dnešní utkání?
Nečekal jsem, že to bude tak vyrovnané, naopak jsem myslel, že nás Nymburk přehraje. Utkání nakonec rozhodla až ve třetí třetině přesilovka 5 na 3, ve které jsme měli dvě gólovky a ty, kdybychom proměnili, tak výsledek mohl být obráceně. Čtvrtý gól Nymburka byl trošku náhodný. Odrazilo se to tam od brusle a soupeř z toho vstřelil gól. Ale říkám Nymburk už není tím Nymburkem, co býval. Před třemi, čtyřmi lety měl tým úplně jinou sílu. Myslel jsem, že i v dnešním zápase bude Nymburk lepší.
V minulém kole v zápase Roudnice - Kutná Hora padl gól Roudnice v posledních vteřinách zápasu. Tento gól rozhodčí nejprve neuznal, po konzultaci s čárovým jej ale uznal. To samozřejmě vyvolalo vlnu emocí u kutnohorských hráčů. Můžete ten okamžik popsat?
Byl to regulérní gól. Dostal jsem přihrávku mezi kruhy a vystřelil jsem. Barta to vyrazil a puk se mu dostal na záda a on s ním spadl do branky. V tu chvíli hosté posunuli branku, vše ale viděl čárový rozhodčí a hlavní rozhodčí po poradě s čárovým nakonec gól uznal.
Deset let jste hrál 2. ligu za Nymburk, který hrál převážně skupinu Střed, nyní hrajete za Roudnici, která hraje skupinu Západ. Často se tvrdilo, že ve skupině Střed jsou týmy kvalitnější než na západě, jaký je váš názor?
To se těžko porovnává. Na západě jsou týmy Rokycan, Klášterce, Děčína na úrovni, stejně jako třeba ve středu Chrudim a Benátky, i když my jsme ve dvanácti lidech sehráli v Benátkách vyrovnaný zápas. Každý zápas je jiný. Někdy je tým horší a vyhraje, někdy naopak je lepší a prohraje. Ale skupina Střed je asi přeci jen silnější a vyrovnanější než Západ.
Jak byste porovnal hokejové zázemí v Nymburce a v Roudnici?
V Nymburce to bylo určitě na vyšší úrovni. Roudnice postoupila z kraje a není tam tolik peněz jako bylo tady. Ještě dnes si tam kluci kupují hokejky a nemají je zaplacené. V Nymburce s tímto nikdy žádný problém nebyl.
Roudnice je nováčkem ve 2. lize. Pociťujete v týmu nováčkovskou euforii?
Těžko říci. V Nymburce i v Roudnici to bylo trošku jiné. V Nymburce byli kluci mladí, bylo jim 18, 19 let a hokej se teprve učili a chtěli se ho učit. Dnes jim je 30 a hrají ho velmi slušně. V Roudnici je to naopak taková směsice hráčů z Ústí, Litoměřic, Lovosic, takže to je zase něco jiného. V Nymburce to mělo i vyšší kvalitu po trenérské stránce.
Roudnice je v tabulce na 11. místě. Na poslední Slaný má náskok sedm bodů. Věříte, že 2. ligu pro Roudnici udržíte?
Bude to ještě hodně těžké, protože Slaný pravidelně posiluje o mladé kluky z Kladna. My také juniory míváme, ale většinou jen ve středu. Roudnice chce udržet ligu za každou cenu a já doufám, že se nám to povede.
A jak to vypadá s vaší kariérou v budoucnu?
Myslím, že klidně ještě můžu hrát. Měl jsem nabídku jít hrát do Benešova, ale tam mě nepustili. Nabídku jsem měl i z Kutné Hory, ale nakonec jsem v Roudnici zůstal. Uvidíme přes léto jak se situace vyvine.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace