1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Kosejkovi udělal transparent radost

16. 10. 2005

Obránce Milan Kosejk je stálicí sestavy hokejového Nymburka. Při derby s Kolínem mu diváci připravili k jeho pětačtyřicátým narozeninám překvapení v podobě obřího nápisu VŠE NEJLEPŠÍ K NAROZENINÁM.

Jak se vám líbil obrovský transparent fanoušků na oslavu vašich narozenin?
Určitě taková věc udělá radost. Poděkování patří všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit, i když v televizi běžel fotbal. Bylo jich dost, ani jsme nečekali takovou návštěvu.
Jak se vám dnes s takovou podporou hrálo?
Na takové věci moc nemyslím. Udělali mi všichni radost, že si na mě vzpomněli. Bylo to takové velkolepé.
Vyhráli jste 4:2, před zápasem jste byli favoritem utkání...
Otočili jsme na 3:1 a kdybychom přidali čtvrtý a pátý gól, Kolín by to zabalil. Takhle se drželi ve hře. Hlavně jsme nedávali góly, jinak měly všechny pětky šancí dost.
Ke konci jste se nechali zatlačit do defenzivy jako v minulých zápasech. Proč?
Zranil se Mirek Zeman, po druhé třetině se svlékl Krejčík a hráli jsme na čtyři beky. Pak už jsme toho měli plné zuby. Máme stále velkou marodku a zápasy hrajeme skoro pořád na pět beků.
Příprava nebyla podle výsledků dobrá, ale sezonu jste rozjeli parádně...
To je vždycky tak. Příprava o ničem nerozhoduje. Jsou tady zkušení hráči a letos máme opravdu kvalitní tým. A když budou Lukeš se Sirotkem, tak to bude ještě lepší. Máme i dva dobré gólmany a můžeme pomýšlet hodně vysoko.
Jak jste spokojen se spoluhráči z první útočné formace, se kterou hrajete?
S Králem už jsem hrával, Malý je kvalitní hráč a Dvořák také, ten je tady už dlouho. Je to v pohodě, já se umím přizpůsobit a nevadí mi, s kým hraju.
Nyní se utkáte s nováčkem z Vrchlabí. Jaký zápas čekáte?
Bude to těžký zápas, je to dobrý tým. V přípravě nás docela vysoko porazili, takže na ně musíme pomalu odzadu, nebláznit a nefaulovat.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace