1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Král je v pohodě

05. 10. 2005

Zatím bezkonkurenčně nejproduktivnějším hráčem v kabině nymburských hokejistů je střední útočník Lukáš Král. Na svém kontě má po pěti zápasech druhé ligy už patnáct bodů

V pěti zápasech dal Lukáš Král, centr první útočné formace Nymburka, šest branek. K tomu přidal devět asistencí. Střelecky vyšel naprázdno jen na ledě Pelhřimova.
Nymburku se povedl vstup do letošní sezony. Co vám chybí k maximální spokojenosti?
Určitě to jsou ty ztracené čtyři body, kdy jsme doma remízovali s Táborem a Milevskem.
Tyto dva zápasy se zdály být jasnou záležitostí, proč jste je nevyhráli?
Byly to dva rozdílné zápasy. Tábor přijel vyloženě bránit a čekal na nás na modré čáře. Kdyby jsme v půlce zápasu vedli 5:0, nikdo by nemohl nic říct. Bohužel Tábor dal góly a my jsme zápas otáčeli. Pro nás to bylo hodně cenné, že se povedlo otočit. Nakonec to skončilo remízou. Milevsko hrálo nepříjemný hokej. Dařilo se jim dobře napadat ve dvou lidech a my jsme nemohli normálně rozehrát. Soupeř se nesložil ani když prohrával o tři branky.
Právě proti Milevsku jste byl v power play nejblíže puku, který jak se zdálo, mířil do opuštěné klece. Nakonec z toho byla tyčka a soupeř za chvíli vyrovnal. Nešlo ten puk dojet?
Ptalo se mě na to víc lidí. Ten puk jel na hraně a když se postaví na hranu, jede daleko rychleji. Bohužel dojet nešel.
V současné době jste s patnácti body nejproduktivnějším hráčem týmu. Cítíte se v naprosté pohodě?
Určitě se cítím v pohodě. Když se daří, tak je to vždycky lepší. Za čtrnáct dní může být ale vše jinak. Někdy to tak vychází. Do čeho člověk práskne, to tam spadne, nebo je z toho nahrávka. Jindy se zase člověk může rozkrájet a stejně to tam nespadne.
Zdá se, že vám svědčí spolupráce s Malým a Dvořákem...
To určitě. Pepik Malý na rozdíl ode mě výborně bruslí. Umí si dobře najet a vybojuje spoustu puků. Já z toho pak těžím. No a Venca Dvořák to všechno jako levé křídlo jistí.
Jak vnímáte fanoušky?
Kotel umí výborně fandit. Tak to má být. Dokonce i lidé za naší střídačkou, kteří dříve hlavně kritizovali, nyní fandí. Paradoxem je ale to, že když se hrálo na spodku tabulky, neklesla návštěvnost pod tisíc lidí. Teď jsme první a chodí sotva pět stovek.
Čím to podle vás je?
Už tady není ten boom, jako když se tenkrát postoupilo do druhé ligy. Lidi už jsou asi nasycení. Třeba ve Vrchlabí, které teď postoupilo, chodí dva tisíce fanoušků.

převzato z Nymburského deníku, ptal se Tomáš Koníček

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace