Král: Musíme zapracovat na obranné hře

16. 09. 2013

Lukáš Král se vrátil do Nymburka po sedmi letech. Naposledy oblékal nymburský dres v sezóně 2005-2006.

Poté přestoupil do Vrchlabí pak Chrudimi, odkud si odskočil na jeden zápas do extraligových Pardubic. Poslední dva roky strávil v Benátkách nad Jizerou odkud zamířil zpět do Nymburka. Ani největší nymburská hvězda, která se stala i kapitánem týmu, ale nedokázala zabránit porážce od Kolína 5:7 v úvodním kole 2. ligy.
Po sedmi letech sis zahrál opět za svůj mateřský tým, jaké máš ze zápasu s Kolínem pocity?
Pocity mám smíšené. První dvě střídání jsme mohli dát gól, ale potom převzal iniciativu soupeř a dusil nás celou první třetinu. Ve druhé třetině jsme se trošku zlepšili ale paradoxně jsme inkasovali tři branky. Trenér přeházel sestavu a dostali jsme se zpět do hry. Když jsme měli soupeře na dostřel jednoho gólu, tak jsme víc riskovali a napadaly nám tam další góly. Jsem rád, že jsme bojovali až do konce a nebylo z toho nějaké velké fiasko.
Jak sis zvyknul na své nové spoluhráče v lajně?
Myslím si, že se stále všichni hledáme. Od půlky zápasu jsem hrál s Honzou Stehlíkem a myslím že to bylo docela dobré. Uvidíme dál, sezóna je dlouhá. Věřím, že si to sedne tak jak má.
Vstup do sezóny je důležitý, navíc to bylo derby. Co ti ukázal tento zápas, na čem je ještě potřeba zapracovat?
Myslím si, že musíme zapracovat na obranné hře. Už od přípravných zápasů dostáváme strašně moc gólů. Góly dáme, protože dopředu tady máme kvalitní hráče, ale hokej se hraje od obrany. Prostě dostáváme moc gólů. Podle mě máme obrovský problém v obranné hře. Jakmile nás v obranné třetině dostane někdo pod tlak, tak se tam hrozně motáme. Máme na čem pracovat
Hned v úvodním zápase jsi vstřelil branku, mohl bys ji nějak popsat?
Byla to klasická hokejová situace. Po vyhrané buly jsem šel hned do brány, Ondra Kříž vystřelil, já tečoval. Jednoduchý gól a takové bychom měli dávat.
Kolínští stále zdůrazňují jak jim nesedí nymburské malé hřiště a tvrdá hra nymburských hráčů, ale Nymburk v úvodním zápase příliš tvrdosti neukázal....
Nymburk hrával tvrdě, když tu měl mančaft mladých kluků. Dnes je v týmu jen jedna lajna mladíků, která se navíc příliš do utkání nedostala, protože bylo hodně přesilovek a oslabení. Starším klukům už tvrdá hra vlastní není. Taková je realita.
Nechybělo Nymburku trochu více přímočarosti? Nehrál až příliš profesorský hokej?
Je tu pár starších zkušenějších hokejistů, kteří si chtějí zahrát hokej a výsledek byl bohužel takový jaký byl. Více přímočarosti by naší hře určitě neuškodilo.