1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Král si to s "manažerem" Kaňkovským vyříkal na ledě

20. 12. 2005

Běžela 40. minuta zápasu Benátky - Nymburk, když se do sebe pustili před bránou domácího týmu nymburský kanonýr Lukáš Král s nejstarším a zároveň nejzkušenějším hráčem Benátek Petrem Kaňkovským.

Oba hráče pak poslal rozhodčí vychladnout na trestnou lavici na deset minut. Šarvátky k hokeji patří, ale tahle byla okořeněna tím, že oba hráče k sobě pojí mladoboleslavské pouto. Král hrál v Mladé Boleslavi v době, kdy tam dělal Kaňkovský klubového manažera. A právě Kaňkovský Krále vyměnil do jiného týmu.
"Vyříkali jsme si to na ledě," řekl po zápase nymburský kanonýr. "Kaňkovský dost filmuje. Kvůli tomu ta šarvátka vznikla. Řekli jsme si úplně všechno," pokračoval nymburský hráč. Král byl s utkáním spokojen.
"Byl to těžký zápas o šest bodů. Zvládli jsme ho dobře," pochvaloval si. Podle něj podal Nymburk lepší výkon, než v předchozích dvou zápasech. "Tentokrát jsme byli zodpovědnější. Benátky mají mladý tým a chybí jim hokejovost," tvrdí hráč s osmadvacítkou na dresu. S jeho spoluhráči ho čeká další těžký duel. Zítra se v Nymburce představí druhý tým tabulky Havlíčkův Brod. Vzájemné zápasy jsou zatím 1:1. Nymburk nejprve doma vyhrál 4:2, poté podlehl venku 0:5.
"Musíme na ně vlítnout. Taky musíme podat zodpovědný výkon v obraně. Když budeme hrát stejný hokej, jako v Benátkách, měli bychom je porazit," myslí si Král. Jestli se to Nymburským podaří, budou ztrácet na druhého už jen čtyři body.
"Je to poslední zápas v letošním roce. Bylo by dobré, abychom se jim přiblížili. Navíc si musíme napravit reputaci z minulého domácího zápasu s Táborem a taky potvrdit body z Benátek," dodal nymburský útočník.

převzato z Nymburského deníku

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace