1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Král si zahrál znovu proti Spartě

02. 08. 2002

V pátek se na mladoboleslavském stadionu představila pražská Sparta, která zvítězila 6:1. V sestavě Mladé Boleslavi nechyběl nymburák Lukáš Král.

V pátek se na mladoboleslavském stadionu představila pražská Sparta, která zvítězila 6:1. V sestavě Mladé Boleslavi nechyběl nymburák Lukáš Král.

První srpnový den loňského roku přijela sehrát s Nymburkem první kolo Tipsport Cupu pražská Sparta. V sestavě Nymburka nastoupil hráč s číslem 28 Lukáš Král. V utkání předvedl jeden z nejhezčích momentů zápasu, když se propletl mezi třemi hráči Sparty a vsítil kontaktní branku na 2:3. Poté přestoupil do týmu rivala, Mladé Boleslavi. Ta postoupila do první ligy a v rámci Tipsport cupu hostila v páteční podvečer pražskou Spartu. V sestavě Mladé Boleslavi nechyběl ani Lukáš Král, který si tak coby druholigový, nyní již prvoligový hráč zahrál dvakrát za dvě sezóny proti jednomu z nejlepších evropských klubů Spartě Praha.

Jak se Ti v současné době vede po hokejové stránce?

Teď jsme v přípravě na novou sezonu a v Boleslavi je hodně hráčů. Jádro týmu, který postoupil, se zachovalo a bylo doplněno o pět zkušených hráčů.

Jak bys zhodnotil dnešní utkání?

Sparta nám dala lekci z produktivity. První třetinu jsme si mysleli, že s nimi budeme hrát otevřený hokej, určitě jsme měli i šance, oni nám ale několikrát ujeli a jednoznačně proměnili.

Loni jsi nastoupil proti Spartě za Nymburk, letos za Mladou Boleslav. Jaký byl mezi oběma zápasy rozdíl?

Loni se od nás nečekalo vůbec nic, takže konečný výsledek byl parádní, protože všichni na ledě makali nadoraz. Je to úplně něco jiného, když hraje patnáct nymburáků v Nymburce před plnou halou, a něco jiného když hraje poskládaný tým z celé republiky. Od nás se čekalo více a každý s nimi chtěl hrát dobrý hokej. Tentokrát jsme na to doplatili.

Myslíš si, že se Sparta ponaučila z utkání s Nymburkem?

Sparta je jeden z nejlepších týmů Evropy, loni zápas podcenili, letos dal trenér Sparty najevo, že nechce opakovat loňský zápas. Podle toho to vypadalo. První třetinu nám dali čtyři góly a pak už si hráli co potřebovali.

Loni jsi vsítil pěknou branku, letos se to nepovedlo, v čem byla příčina?

Bylo pěkné, že se to loni povedlo, byl to ale jen gól, který přispěl k dobrému výsledku. Letos jsem měl šance dvě, ani jednu jsem neproměnil, takže loňský zápas byl o hodně lepší.

Jaký je to pocit nastoupit proti Spartě?

Pocit je to parádní, kdo nehraje extraligu tak proti Spartě nenastupuje každý den. Mít proti sobě deset reprezentantů, které člověk vidí jenom v televizi, tak to je super si s nimi zahrát.

Co očekáváš od nastávající sezóny?

Já věřím, že budeme hrát v poklidném středu tabulky, to je určitě cíl všech boleslaváků. Kdybychom se dostali do play off a uhráli ještě nějaký výsledek, bylo by to parádní.

Jak vidíš svoje šance v týmu nováčka 1. ligy?

Já věřím, že se prosadím a vydržím zde celý rok.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace