1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Letos dvacáté jubileum

13. 09. 2016

Letošní sezóna bude pro nymburské hokejisty jubilejní. Bude totiž dvacátou v řadě, kterou odehrají ve druhé lize. Nymburk působí ve třetí nejvyšší domácí soutěži nepřetržitě od sezóny 1997-98. Ještě předtím si tým z Polabí zahrál 2. ligu jeden rok v sezóně 95-96. Těsně před startem jubilejní sezóny odpovídal na otázky prezident klubu Tomáš Netík.

V přípravě jste odehráli šest zápasů. Jak jste spokojen s předvedenou hrou a výsledky?
Tyto zápasy nám slouží především k tomu, abychom poznali a vyzkoušeli nové hráče, kteří se uchází o místo v kádru. Poslední dva zápasy, kdy jsme doma prohráli jednoznačně s Kolínem a venku vyhráli sedm nula nad Trutnovem, ukázaly určité rysy a stránky mužstva. Ještě se musíme soustředit na zlepšení a některých chyb a nedostatků zbavit.
V přípravě jste doma třikrát prohráli a naopak jste vyhráli dvakrát venku...
Konečným výsledkům nedáváme velký význam. Je ale pravda, že už v minulé sezóně jsme hráli lepší hokej venku než doma. Možná jsou hráči na utkání venku více koncentrováni.
Jak se po přípravných zápasech vykrystalizoval kádr?
Proti předcházejícím sezónám zůstalo mužstvo z velké části pohromadě. Z Mladé Boleslavi máme na střídavé starty dva brankáře. Obrana zůstala celá, nastálo tu bude Saňa ze Slavie, z Mladé Boleslavi přišel Žalud. V základní sestavě máme osm obránců, což jsme v minulosti nemívali. Mezi útočníky jsou novými tvářemi Arnošt ze Sparty, Josefus ze Slavie, Sedmik z Mladé Boleslavi. Zůstal Ječný ze Slavie, který tu již vloni několik zápasů odehrál. Tyto hráče máme v kádru nastálo na hostování a můžeme tedy s nimi počítat na každý zápas. Není to jako v minulosti, kdy jsme měli hráče na střídavé starty a čekali jsme, kdo vlastně na zápas přijede. Vloni jsme měli sezónu velmi slušnou a tito hráči by nám měli konkurenci i kvalitu ještě zvednout. Teď jen zbývá věřit, že tomu tak opravdu bude.
Říkáte, že došlo ke zkvalitnění kádru. Jak tedy vidíte šance Nymburka ve skupině Střed, ve které bude hrát řada velmi silných týmů?
Letos se bude hrát opět novým systémem. Ve skupině máme deset mužstev a prvních osm jde do play off, které se hraje křížem se skupinou Západ, která je dle mého názoru jednoznačně kvalitativně slabší. Znamená to, že nás v základní části čekají velice těžká utkání a bude to opravdu boj o play off. Mezi favority skupiny řadím Kolín, Tábor a Havlíčkův Brod. Velmi zajímavé výsledky uhrál v přípravě nováček z Českých Budějovic, který porazil Tábor a Jindřichův Hradec. Síla skupiny bude skutečně velká. Hráči mají šanci ukázat svojí výkonnost a v těžkých zápasech, které nás čekají, se posunout výkonnostně výš.
Druhou ligu čeká několik novinek. První z nich je prodloužení hrané ve třech proti třem.
Pro diváky je to obrovský přínos a bude to zábavné. Je to varianta, ve které se projeví útočné kvality a technické dovednosti pár hráčů, kteří prodloužení odehrají. Určitě to je zajímavost.
Další novinkou je, že první kolo play off se bude hrát na čtyři vítězné zápasy.
Ve druhé lize je několik týmů, kde chodí několika tisícové návštěvy a tyto kluby chtějí samozřejmě hrát v play off co nejvíce utkání. Z tohoto pohledu je to jenom správně. U většiny klubů je ale realita taková, že na hokej diváci příliš nechodí. Například pro nás by sedm zápasů v prvním kole play off třeba proti takovému Sokolovu nebylo zrovna optimálních. Play off se hraje obden, hráči chodí do zaměstnání, tak nevím, jestli je to po sportovní stránce úplně domyšlené.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace