1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Lukáš Král odpovídal v on-line rozhovoru pro Nymburský deník

06. 03. 2015

Ve čtvrtek odpoledne odpovídal kapitán nymburského hokejového týmu v on-line rozhovoru v Nymburském deníku na dotazy čtenářů.


DOTAZ: Ahoj Lukáši, je ve druhé lize nějaký hráč nebo mančaft, proti kterému opravdu nerad hraješ? Díky
ODPOVĚĎ:Ahoj. Hráč mě napadá Klement z Vrchlabí, je to opravdu zákeřný hráč.
A tým? Nikdo mě nenapadá.

DOTAZ: Ahoj,myslíš že má cenu postoupit dál,kde by se šlo na Sokolov,Viděl sem s nima zápas v Nymburce a byl to rozdíl třídy.
ODPOVĚĎ:Ahoj, správná otazka...ale zase na druhou stranu jsme v Sokolově sehráli daleko lepší zápas než doma. Doma to byl opravdu rozdíl třídy, možná dvou. Každopádně se pokusíme postoupit.

DOTAZ: Ahoj,myslíš že máte ještě dost sil na to,aby jste sérii s Děčínem otočili?V 15 lidech se to nedá hrát
ODPOVĚĎ:Ahoj. Doufám! V 15 lidech se to hrát dá!

DOTAZ: jak dlouho bude hrát hokej za Nymburk?
ODPOVĚĎ:Již jsem na toto odpovídal, v mém sportovním věku se moc plánovat nedá, záleží na zdraví, výkonosti atd., ale ještě nekončím.

DOTAZ: Dobrý den. Před koncem roku odešel z týmu do italské ligy spolutahoun týmu a společně s vámi jednoznačně největší nymburská hvězda jan Stehlík. Poznamenalo to nějak ve zbytku sezóny výkony týmu, případně i vaše? Jak moc vám takový spoluhráč chybí? Děkuji za odpověď
ODPOVĚĎ:Dobrý den. Hráč Honzova kalibru nám určitě chybí, to je bez debat. Poznamenalo nás to v tom, že když hrál Honza tak bylo jasné, že vpodstatě každý zápas jeden dva góly dá. Takže tyto góly nám chybí. A moji hru to poznamenalo tak, že když jsme hráli spolu, tak stačilo puk dovézt do útočného pásma, tam ho někde najít a on byl schopen dát z těchto tří akcí dva góly. Teď v týmu takového střelce nemáme a o góly se musíme více podělit. Ale řekl bych, že jsme to vcelku zvládli a branky padat nepřestaly.

DOTAZ: Pane Králi, když sleduju, jak prakticky každý zápas objedete většinu soupeřů, s většinou protihráčů si děláte co chcete, neláká vás ještě start v nějaké vyšší soutěži nebo v zahraničí? Díky
ODPOVĚĎ:Děkuji, určitě to není tak, že bych si se soupeřem dělal co chci, to by bylo parádní. Vyšší soutěže mám bohužel za sebou, to je realita a na zahraničí nemám čas, mám prácí, trénuji malé hokejisty atd..

DOTAZ: Každoročně se po začátku play off spekuluje o tom, zda hráči mají nějaké pokyny od pana Netíka, jestli vůbec mohou zvítězit a zda se vůbec chce postoupit do dalšího kola. Je to na těchto zprávách něco pravdy? I letos jsme zaslechl, že led se má rozpouštět 17. března, de facto se tedy s dalším postupem hokejistů nepočítá. Můžete se k tomu prosím vyjádřit? Díky
ODPOVĚĎ:Tak takovéto pokyny opavdu nedostáváme, postoupit jistě vždy chceme. Já jsem za celou svoji hokejovou činnost od nikoho nedostal pokyn, že by se mělo schválně prohrát.
Rekonstrukce střechy je sice naplánována, ale s naším postupem by se vše jistě posunulo.

DOTAZ: Dobrý den. Pane Králi, před vaším někdejším odchodem z nymburského mužstva jsem jezdil s ostatními fanoušky autem i na vaše venkovní zápasy a do smrti nezapomenu na návrat tuším z Klatov, kde Nymburk dovršil dokonalý obrat v sérii play off. Čekali jsme u stadionu s vlajkami na váš autobus a ty oslavy.... Myslíte, že se do Nymburka podobné časy ještě někdy vrátí? Ať po hokejové nebo fanouškovské stránce? Díky
ODPOVĚĎ:Dobrý den, na Klatovy také rád vzpomínám. Doufám, že se tyto časy zase vrátí a s tím jsou asi i spojeny ty divácké lepší časy! Byl bych rád kdybych to ještě zažil. Já rád vyprávím dětem, které trénuji, na památný zápas s Kolínem před asi 17 lety, kdy jsme šli 40 minut před zápasem na rozbruslení a zimák byl vpodstatě vyprodaný, lidé stáli až na oknech, na to se nedá zapomenout a ještě někdy to zažít, by bylo pěkné.

DOTAZ: Lukáši,vždycky při zahájení třetin vjedeš na led jako první,to je nějaký rituál mužstva.děkuji
ODPOVĚĎ:Já takto chodím na led již několik let, ať jsem byl kdekoliv.

DOTAZ: Jak dlouho budete hrát hokej za Nnymburk?
ODPOVĚĎ:Tak to opravdu nevím, v tomto věku může být každá sezóna poslední...., ale konec ještě neplánuji. A nikde jinde než v Nymburce už asi hrát nebudu.

DOTAZ: Dobrý den, jak vnímáte stav Zimního stadionu, kde TJ Stadion Nymburk nebyl důsledný na svého nájemce, který Vám zimák totálně vybydlel a neinvestuje?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, stav zimáku opravdu není dobrý, uvidíme jak to bude do budoucna, rýsují se nějaké možnosti rekonstrukce, ale něco už se opravdu stát musí, aby nám to nespadlo na hlavu.

DOTAZ: Ahoj Lukáši, Doufám, že je dneska porazíte a v pátek to doma ukončíte. Držím palce a přeji at ti to tam padá tak jako doposud. (otázka byla položena ve středu odpoledne, rozhovor probíhal až ve čtvrtek)
ODPOVĚĎ:Ahoj, bohužel se tak nestalo, takže nám nezbývá nic jiného, než je šmiknout zítra a v neděli to u nich dotáhnout. Jinak dík.

DOTAZ: Ahoj Lukasi, chtel bych se zeptat jak jako kapitan vidis budoucnost klubu a jak prilakat na hokej vice navstevniku?
ODPOVĚĎ:Ahoj, budoucnost klubu? Těžká otázka. V této době je to vše o financích. Vlastní juniorský tým nemáme, mladé kluky, které jsme měli v Kolíně v juniorce, nám tam chytře přeregistrovali, takže doplnění kádru vždy záleží na finančních možnostech klubu, protože kvalitní hráči chtějí něco zaplatit. Na druhou stranu takové to nymburské jádro zhruba 10 hráčů zde máme a kromě mě a Kříže jsou všichni poměrně mladí.
A víc lidí na hokej? Tak to fakt nevím, v porovnání s ostatnímy kluby se zde špatný hokej nehraje, ale lidí nám sem chodí asi nejméně z celé ligy. Je to škoda, protože před slušnou návštěvou najednou i ten průměrný zápas vypadá jinak.

ĆLÁNEK PŘEVZAT Z NYMBURSKÉHO DENÍKU

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace