1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Lukáš Král s Ondřejem Křížem se vrací domů

01. 09. 2013

"Oba hráči byli v 1. lize na top úrovni, takže si od nich slibuji, že přinesou do týmu kvalitu," říká před startem hokejové soutěže prezident klubu Tomáš Netík

Lukáš Král s Ondřejem Křížem, dva zkušení prvoligoví harcovníci, budou v příští sezoně působit v nymburském hokejovém dresu. Právě oni dva by měli být tahouny ambiciózního Nymburka.
Zkušení borci přinesou velkou kvalitu
„Oba hráči byli v 1. lize na top úrovni, takže si od nich slibuji, že přinesou do týmu kvalitu. A tím nemyslím jen kvalitu po hokejové stránce, ale že budou mít vliv i na hráče v kabině a při tréninku," má jasno prezident hokejového klubu Tomáš Netík. „Domnívám se, že angažování této dvojice, bude pro tým obrovským přínosem," pokračuje Netík.
Také zbytek týmu tvoří převážně hráči s nymburskými kořeny. „Opět se nám podařilo složit tým z nymburských hráčů," raduje se prezident klubu. „Znovu se dostáváme do situace, kdy více jak polovina mužstva bude složena z místních hráčů, což si myslím, je skvělou zprávou pro fanoušky. Jen málo týmů ve druhé lize je postaveno na odchovancích. Vloni skončila spousta nadějných mladých hráčů, čímž nám vyvstali nemalé potíže se skládáním kádru, letos se tým opět odchovanci doplnil, byť se tentokrát jedná již o hráče s velkými zkušenostmi," říká Netík.
Zůstaly i hvězdy z minulé sezony
Kromě dvou velkých posil, které míří do Nymburka zůstaly v týmu i další hvězdy nymburského kádru z loňské sezony. „Podařilo se nám udržet Sedláka, Stehlíka, Malínského, což jsou hráči, kteří tu vloni patřili ke kostře týmu," prozrazuje prezident klubu.
Příznivci nymburského hokeje se navíc mohou těšit na Dulovce, který se vrací z Francie, a Martince, který se po krátké přestávce vrátil k hokeji. V týmu i nadále zůstávají stálice Sirotek s Dvořákem. „Vytížení těchto dvou hráčů v zápasech již zřejmě nebude stoprocentní, tak jak tomu bývalo třeba v případě Dvořáka, který v minulosti absentoval jen minimálně," tvrdí šéf klubu. Síla v útoku je podle jmen obrovská.
V každém týmu je rozhodujícím postem post brankáře. „Nakonec jsem se rozhodl pro angažování Pavla Bílka, který tu již v minulosti několik zápasů odchytal. Jeho kvality jsou takové, že věřím, že do budoucna to bude brankář i pro vyšší soutěž," předpovídá Netík. „Dostane u nás velký prostor a díky tomu nám dal přednost před vyšší soutěží, kde by toho zatím neodchytal tolik," těší nymburského šéfa klubu.
Z KHL se vrací také trenér Soudský
Malé změny nastaly také v realizačním týmu. Tým opět posílil Pavel Soudský. Ten již v Nymburce v minulosti působil, poté však odešel do ruské KHL do týmu Lev Poprad. „Má obrovské zkušenosti a při formování pozměněného kádru, by měl trenéru Pavlu Bičištěmu pomoci," hlásí prezident klubu Netík.
Loni Mladá Boleslav, letos Pardubice
Většina druholigových klubů spolupracuje s týmem z vyšší soutěže, nejinak je tomu i v Nymburce. V minulosti klub spolupracoval se Spartou, Mladou Boleslaví, Libercem či Benátkami. Letos to budou Pardubice. „Loňská spolupráce s Boleslaví byla jedna z nejlepších, díky různým okolnostem ale budeme letos spolupracovat s Pardubicemi, které mají zájem, aby jejich hráči z juniorky měli kontakt s dospělým hokejem," říká Netík.
Druhá liga jako třetí nejvyšší soutěž, která se v republice hraje, doznala před sezonou změn. Místo tří skupin se bude hrát jen ve dvou. Nymburk se již neutká s Moravskýmy týmy, které zamířily na Východ, naopak novými soupeři mu budou mužstva ze skupiny Západ. „Pro diváky by to mohlo být zajímavější. Po několika letech uvidí nové týmy, na druhou stranu ubude derby s Kolínem," říká  Netík.


Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace