1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Lukáš Krejčík nastoupil poprvé v extralize

11. 12. 2009

Nymburský odchovanec a v současnosti hráč mladoboleslavské juniorky a nymburského áčka Lukáš Krejčík ochutnal minulý týden nejvyšší hokejovou soutěž.

V jakém zápase jsi ke svému premiérovému zápasu v O2 extralize nastoupil?
K prvnímu extraligovému zápasu jsem nastoupil v pátek 4. prosince v Karlových Varech v nové KV aréně.  Musím říct, že je to krásná hala. Utkání sledovalo asi 4000 lidí, hrálo se ve výborné atmosféře a utkání jsem si užíval. Bylo to utkání 30. kola a nakonec jsme vyhráli na nájezdy 3:2.
Zůstala ti na první zápas nějaká památka?
Do utkání jsem naskočil ve 24. minutě a vše mám zaznamenané na puku, který jsem dostal po skončení zápasu.
Platil jsi za první zápas něco do kasy?
Zatím mě pěkně zkasírovali jen kluci v juniorech. V áčku jsem ještě nic neplatil, ale určitě mě to čeká.
S jakými spoluhráči v útoku jsi nastoupil?
V lajně jsem nastoupil s Davidem Vrbatou a Lukášem Handlovským. Na ty to dva hráče jsem se jako malej chodil dívat, když jezdili jako junioři vypomáhat Nymburku ze Sparty, respektive z Mladé Boleslavi. Vždycky jsem se na ně těšil a měl radost, když přijeli, protože už v tu dobu na nich bylo vidět, že budou jednou nastupovat v extralize.
Jaký to byl pocit zahrát si nejvyšší soutěž?
Pocity jsem měl parádní, byla výborná atmosféra a k tomu to bylo proti poslednímu mistrovi extraligy. Vždycky jsem chtěl ještě jako junior nastoupit v extralize.
Toto ale nebyl tvůj úplně první start za boleslavské áčko...
Nebyl to je pravda. Před začátkem extraligy jsem nastoupil v pěti přípravných zápasech a dal jeden gól českobudějovickému Romanu Turkovi.
Hraješ za juniory Mladé Boleslavi juniorskou extraligu, za muže Nymburka 2. ligu a nyní jsi nastoupil za Mladou Boleslav v Extralize. Můžeš tyto tři soutěže nějak charakterizovat a porovnat?
Juniorská extraliga je hodně o brusleni, hodně se lítá a hraje do těla, zároveň jsou ale k vidění i pěkný kombinace. Ve 2 lize se tolik nebruslí, ale hraje se to spíš hlavou a zkušenostmi. V extralize jsem odehrál prakticky jen jeden necelý zápas, takže ji nemůžu charakterizovat. Hrají v ní ale vynikající hokejisté a z toho vyplývá i její vysoká úroveň.
V juniorech MB děláš kapitána týmu, jak se ti tak tam daří?
Moje výkony můžou být vždy lepší, a co se týče mužstva, tak letos hrajeme dobrý hokej a postoupili jsme mezi 6 nejlepších českých mužstev. V aktuální tabulce jsme druzí a příští týden začínáme hrát se 6 nejlepšími moravskými týmy.
Nymburk v posledním zápase prohrál doma s Jindřichovým Hradcem. Ty jsi byl jediným střelcem, když jsi dal dvě branky...  
Dva góly byly jenom náplastí na můj nepovedený výkon a špatný výkon celého mužstva, na kterém byl znát 10 denní herní výpadek.
Kdy tě zase uvidíme v dresu boleslavského áčka?
S A týmem se připravuji stále a záleží jen na trenérovi kdy mi dá šanci. Pak také bude záležet na mně,  jak s tou šancí naložím.
Čeho bys chtěl v letošní sezóně dosáhnout?
Pokusit se hrát o titul s juniorským týmem a posbírat co nejvíce zkušeností a posbírat co nejvíce startů v A týmu Mladé Boleslavi.

VIZITKA:
Lukáš Krejčík nar. 15. 10. 1990
Výška 182 cm, váha 84 kg
Post: útočník, Hůl: levá
Hokejová kariéra: Nymburk, Mladá Boleslav
Oblíbené číslo: 5 (v Nymburce 30)
Bydliště: Kovanice – Chvalovice
Záliby: Fotbal – Sokol Kovanice

Statistiky letošní sezóny:

                  PU     G      A    KB
JUN MB    25    12    12    24
Nymburk     6      4      2      6
A MB            1      0      0      0       

Fotogalerie:
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace