1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Lukáš Krejčík se poprvé trefil v Extralize

12. 10. 2011

Lukáš Krejčík před Kladnem doufal v první trefu v extralize. Byla to euforie, říká nyní po premiérovém zásahu. Svůj devátý start v extralize okořenil mladík Lukáš Krejčík svou první brankou v nejvyšší soutěži. Svým gólem na 4:0 pomohl roztrhat brnění Rytířů z Kladna. Sám byl ale ze své premiérové trefy překvapen. „Nečekal jsem, že se prosadím tak brzo,“ s nadšením vypověděl rodák z Nymburka

Převzato ze stránek Liberce, autor Petr Schultz
 
Lukáši, čekal jsi, že dáš ve svém pátém startu za Liberec svůj první extraligový gól?
Je to výborné. Nečekal jsem, že se prosadím tak brzo. Už minulé zápasy jsem se ale cítil dobře, takže jsem trošku doufal.
Co Ti v tu chvíli prolétlo hlavou a jak se celá situace seběhla?
Musel jsem celé hřiště sprintovat za Petrem Nedvědem, protože jsem byl docela za ním. Věděl jsem, že mi nahraje, když si pospíším. Dal mi perfektní žabku a já jsem se snažil trefit puk pod víko, jak to od nás chtějí trenéři.
Měl jsi ale i další možnosti ke skórování.
Měl jsem dobrou šanci i další střídání, kdy jsem si prohodil Tomana. Zakončení nebylo moc dobré. Byl jsem ještě v euforii, takže jsem nic necítil. Pak mi to předkládal opět Méďa (Petr Nedvěd), ale špatně jsem jeho nahrávku zpracoval.
Hrál jsi dnes i s Petrem Nedvědem. Jaké to je se učit u takového velikána?
Pokud jste s ním na ledě, tak se mu snažíte moc nekazit hru. Zase ale víte, že pokud si najedete dobře, tak on vám to dá do prázdné branky.
Bílí Tygři jsou první v extralize. Jaká je v týmu atmosféra?
Hráli jsme hodně zápasů doma, takže jsme potřebovali nahnat body. Teď nás čekají ale tři těžké zápasy venku, takže jsme rádi, že jsme kromě utkání se Slavií získali všechny body.
Fanoušci Bílých Tygrů Tě teprve poznávají. Řekni jim něco o sobě.
Začínal jsem s hokejem v Nymburku (Lukáš určitě řekl v Nymburce, ale autor napsal v Nymburku) a pak hrál za Mladou Boleslav. Loni jsem odešel do Benátek nad Jizerou, kde jsem měl asi dobrou sezónu. Na základě toho mě asi Liberec podepsal. V létě jsem už hrál pár přípravných zápasů za Tygry. Po pěti utkáních se někteří hráči zranili, takže mě z farmy povolali do áčka.
Jak vnímáš extraligu?
Hraje se tu o hodně víc hlavou a zkušenostmi. V Benátkách je to ale podobně rychlé bruslařsky, protože tam hraje spousta mladých kluků. Hlavní je, aby se dodržovaly pokyny trenérů.

Lukáš Krejčík už má na kontě devět extraligových startů. Pět z toho za Bílé Tygry. Čtyři za Mladou Boleslav v loňském ročníku
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace