Lukeš to chtěl dát mezi betony

04. 12. 2005

Běžela poslední minuta základní hrací doby utkání Benátky - Nymburk. Na ukazateli svítil nerozhodný stav 3:3 a nedávno uzdravený kanonýr nymburského týmu Václav Lukeš se ocitl sám před brankářem. Jenže nedal. Vítěze nakonec neurčilo ani prodloužení.

Nastoupil jste už do druhého zápasu. Jak se vám hrálo?
Výpadek je na mě pořád znát. Ale už se cítím lépe. Ještě mi chybí koncovka a střelba. Co se týče nahrávek a pohybu, tak to je docela v pořádku.
Jak hodnotíte dnešní utkání?
První třetina byla dobrá. Odehrála se ve slušném tempu a vedli jsme 3:1. Druhá třetina byla úplně o něčem jiném. V ní jsme polevili v obraně, v rozehrávce a pomalu jsme přistupovali k soupeři. Ten nás napadal ve třech a bylo těžké vůbec rozehrát. Než jsme se vzpamatovali, bylo to 3:3.
Proč se nepovedlo rozhodnout ve třetí části?
Po inkasované třetí brance jsme se trochu zvedli, ale třetí třetina byla poněkud vypjatá.
Jak jste tedy spokojeni se ziskem bodu?
Bylo to derby, remízu nakonec bereme. Podle začátku jsme měli mít tři body, ale podle vývoje je bod dobrý.
Právě vy jste mohl v poslední minutě rozhodnout...
Na konci zápasu jsem měl šanci, jenže jsem ji spálil. Nejdříve jsem to chtěl dát mezi betony. Puk se mi ale zbrzdil a dostal se za mě, takže jsem to už nezvednul. Škoda.
Teď vás čeká relativně slabší soupeř. Strakonice jsou na spodku tabulky...
Neřekl bych, že je to slabší soupeř. První zápas jsem s nima ale nehrál, takže nemůžu posoudit, jací jsou. Z posledních dvou zápasů jsme chtěli co nejvíce bodů, takže doufám, že budou alespoň čtyři.