1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Malínský: Věřím, že můžeme být ještě lepší

23. 11. 2012

Novým kapitánem nymburského hokejového týmu NED Hockey Nymburk, který hraje 2. ligu skupinu Střed, je od začátku letošní sezóny devětadvacetiletý Ondřej Malínský.

Jaké byly vaše hokejové začátky, kde jste začínal s hokejem?
S hokejem jsem začal v Poděbradech, pak jsem přešel do Nymburka a od sedmé třídy do Boleslavi. Tam jsem byl dva roky a od deváté třídy jsem šel na Spartu. Tam jsem byl až do chlapů. Tři, čtyři sezóny jsem byl na hraně prvního mužstva. V poslední sezóně ve Spartě jsem odehrál asi pětadvacet zápasů, pod trenérem Šindelem a pak jsem odešel do Chomutova. Tam jsem s přestávkou v Popradu a Třebíči strávil asi pět sezón. V Popradu jsem hrál rok Slovenskou extraligu. Poslední rok před přestupem do Nymburka jsem odehrál v Kadani.
V sezóně 2005/2006 jste hrál Extraligu za Spartu Praha, máte tedy titul se Spartou?    
V lednu na konci přestupního termínu jsem odešel do 1. ligy. Ve spartě totiž skončil trenér Šindel a bylo mi řečeno, že pod trenérem Výborným bych tolik nehrál. Necítím se být součástí týmu, který titul vybojoval, ale vzpomínám na to hrozně rád. Byla to škola života. Viděl jsem, jak se profesionálně přistupuje k hokeji a snažil jsem se k tomu přistupovat stejně.  
Medaili z extraligy tedy nemáte?
Medaili mám stříbrnou z jiné sezóny. V ní jsem paradoxně odehrál ve Spartě ještě méně zápasů než v té mistrovské sezóně.     
Jak došlo k vašemu předsezónímu přestupu do Nymburka?
V Chomutově mi končila smlouva a nová, která mi byla nabídnutá byla nižší než ta původní. Zvažoval jsem, jestli se mi ještě chce být na druhé straně republiky. Jestli to má nějaký smysl. Viděl jsem, že dveře do Extraligy jsou již zavřené a hrát 1. ligu už by mě asi zcela nenaplňovalo. Věděl jsem, že se sem jednou vrátím, takže jsem se spojil s prezidentem klubu panem Netíkem a společně jsme se dohodli.
Jste nováčkem týmu a přesto plníte funkci kapitána. Kapitánem vás zvolili hráči nebo trenér?
Nějak to tak vyplynulo. Přiznám se, že jsem to nečekal. Plnil jsem tuto funkci v přípravných zápasech a pak mi bylo oznámeno, že budu kapitánem i v soutěži. Žádná volba hráčů neproběhla. Udělalo mi to radost a cítím větší zodpovědnost k týmu.
Jaký dojem na vás udělala třetí nejvyšší soutěž – 2. liga?
Věděl jsem, že to bude těžká soutěž a že se ve 2. lize tolik nedodržuje taktika, což se potvrdilo na maximum. Šel jsem do toho s pokorou. Těší mě, jaké máme výsledky. Myslím, že po Vánocích budeme hrát úplně jiný hokej. Mám vizi a doufám, že spoluhráči také, že bychom ještě více zapracovali na taktice, aby naše hra nebyla tolik chaotická. Věřím, že naše výkony budou ještě lepší.
Jak byste zhodnotil dosavadní výkony Nymburka?
Naše výkony mě mile překvapily. Škoda že nemáme širší kádr a někdy jedeme na zápas ven v malém počtu hráčů. Je to ale náročné, kluci chodí do práce. Věřím, že se budeme ještě zlepšovat, protože natrénováno máme dobře a pokud budeme dodržovat taktiku, tak to bude ještě lepší. A já nevidím důvod, proč by to tak nemohlo být. Mužstvo na to potenciál rozhodně má.
Poslední dobře rozehrané domácí utkání s Hodonínem jste nakonec ztratili, jak byste ohodnotil tento zápas?
Musíme si na rovinu říct, že Hodonín je tým, který trénuje dvakrát denně. To se samozřejmě projeví na souhře týmu. Na zápas jsme se snažili připravit především po taktické stránce. Vývoj zápasu byl nad očekávání dobrý. Jsem strašně zklamaný z toho jak to dopadlo, protože to poměrně dost prožívám. Ani jsem nečekal, že se tady z toho budu takhle nervovat. Projevila se naše nezkušenost, kdy jsme v závěru zbytečně faulovali. Hráli jsme dvakrát ve čtyřech proti šesti a to se proti takovému zkušenému týmu těžko brání.
Nakonec se rozhodovalo v samostatných nájezdech. Jak byste popsal svůj neúspěšný nájezd?
Celý zápas jsem se cítil dobře a na nájezd jsem si věřil. Věděl jsem co udělám, bohužel to nevyšlo. Brankář byl dost vyjetý, mohl jsem ho zkusit natáhnout do strany. Samozřejmě vždy když hráč nájezd nepromění, přemýšlí, jestli to nemohl udělat jinak.

Foto: Vlastimil Čech

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace