1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Netík: Chceme hrát zdravý hokej, který přiláká diváky

09. 09. 2010

Přípravné období skončilo. O víkendu se rozbíhá kolotoč zápasů 2. ligy. Těsně před začátkem soutěže prozradil prezident klubu Tomáš Netík několik novinek z klubu.

V průběhu června a července se hovořilo o vstupu silného partnera do nymburského hokejového klubu. Ke spolupráci nakonec nedošlo, můžete nyní, když už jsou jednání ukončena prozradit podrobnosti?
Tento subjekt působil v loňském roce v hokejovém týmu Děčína. Nejednalo se o sponzora v pravém slova smyslu, spíše šlo o určitou obchodní spolupráci. Nedošlo ale k úplnému sladění našich představ o spolupráci, které se přeci jen trochu lišily a z dohody pro tuto sezónu tedy sešlo. Spolupráci do budoucna ovšem nevylučuji.
Na konci loňské sezóny byla uzavřena dohoda mezi hokejovými kluby z Liberce, Benátek a Nymburka. Jak se tato spolupráce v nové sezóně rozjela a jak jste s ní spokojen?
Jsem rád, že se podařilo tento projekt zrealizovat. Spolupráce by měla být dlouhodobá. Určitě to není projekt pouze na tuto sezónu. Je zde garance toho, že budeme pokračovat v trendu z minulé sezóny. Do týmu budou chodit hráči, kteří mají chuť na sobě pracovat, a kteří budou mít motivaci se z této soutěže odrazit někam výš. A k tomuto účelu má dle mého názoru tato soutěž jednoznačně sloužit.
Máme za sebou přípravné období, jak byste jej zhodnotil?
Příprava sloužila k tomu, abychom poznali jednotlivé nové hráče. Ani jedno utkání jsme nehráli v kompletní sestavě. Přípravu narušila skutečnost, že máme obrovské množství zraněných hráčů. V současné době to je 9 hráčů a jsou to především nymburští hráči, kteří zde hráli v loňské sezóně. Co je ještě horší je, že jsou to všechno převážně vážná zranění. Díky tomu, že máme hráče na střídavé starty a na hostování nehrozí, že by za nás neměl kdo nastoupit. Zranění hráči určitě v průběhu sezóny naskočí, ale je velká škoda, že nyní na startu soutěže chybí. Chtěli jsme mít základ týmu složený z domácích, který bude doplněn o hráče Liberce, bohužel zatím je situace ale taková jaká je a musíme počkat až se hráči uzdraví.
Co říkáte na hráče, kteří přišli z Liberce doplnit nymburský tým?    
Myslím si, že přišla určitě kvalita. A to jak do obrany tak do útoku. Hataš, Müller, Zákoutský a Klíma jsou hráči na rozmezí 1. a 2. ligy. Mají motivaci odvádět dobré výkony, protože pokud je budou podávat, mají dveře do prvoligových Benátek otevřené. Nejsou to odložení a nepotřební hráči, ale naopak hokejisté, kteří mohou hrát v budoucnu hokej na vyšší úrovni.
Ovšem z Liberce nepřišli jen hráči, ale také trenér...
Podařilo se mi angažovat trenéra Pavla Saudského, který dříve působil v Liberci jako skaut. Je to velmi zkušený trenér, který má za sebou angažmá v zahraničí i u mládežnických reprezentačních výběrů. V Nymburce by měl působit jak u A-týmu, tak i u juniorů a mládeže.
Jaké jsou cíle nymburského týmu v letošní sezóně?  
Já jsem především rád, že v Liberci ví, že hráče dávají do klubu, kde se s nimi bude pracovat. Naším cílem tedy je dobře připravovat hráče pro vyšší soutěž. Každý tým chce hrát samozřejmě co nejvýš, ale cíle ohledně určení umístění v tabulce pro mě nejsou v této chvíli prvořadé. Chceme hrát zdravý hokej, který přiláká diváky. Chceme, aby se hráči v našem týmu zdokonalovali a aby se zde odváděla dobrá práce.
Před sezónou přestoupil do Kolína Martin Dulovec. Můžete odkrýt pozadí tohoto přestupu?
Dulovec přestoupil do Kolína na jeden rok. Stal se součástí výměny za kolínského Kedršta, o kterého měl zájem Liberec. Kolín však chtěl uvolnit Kedršta, pouze tehdy, pokud půjde Dulovec do Kolína. Tolik tedy na vysvětlenou.
Provoz zimního stadionu je nákladný podnik. Můžete prozradit nějaká čísla, které by mohli zajímat hokejové příznivce?
Provoz zimního stadionu, který zahrnuje energie, mzdy zaměstnanců a vše ostatní, stojí přibližně 12 mil. Kč. 3 mil. Kč dostáváme od města jako dotaci na energie. Zbylých 9 miliónů musí společnost NED Hockey, která zimní stadion provozuje, vydělat. A to pronájmem ledu, tělocvičny, fitnesu, reklamou, výnosy z hotelu. K tomu je třeba navíc připočíst cca 2,5 mil Kč na A-tým a dalších 500 tis. na juniory.   

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace