1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Netík: Do play off půjdeme v nejsilnější sestavě

09. 02. 2003

Středečním zápasem Nymburka v Pelhřimově skončila nadstavbová část 2. ligy. Nyní čeká na Nymburské hokejisty vrchol sezóny, čímž je play off. Prezident klubu Tomáš Netík stručně hodnotí dosavadní odehranou část a vzhlíží k vyřazovacím bojům.

Středečním zápasem Nymburka v Pelhřimově skončila nadstavbová část 2. ligy. Nyní čeká na Nymburské hokejisty vrchol sezóny, čímž je play off. Prezident klubu Tomáš Netík stručně hodnotí dosavadní odehranou část a vzhlíží k vyřazovacím bojům.
"První postupový cíl a to dostat se do play off se nám podařilo splnit již tři kola před koncem nadstavbové části, druhý cíl dostat se do první čtyřky se nám bohužel splnit nepodařilo," řekl Netík, když hodnotil cíle vyřčené před sezónou.
K dosavadním třiceti čtyřem odehraným zápasům se Netík vyjádřil takto: "Platí to co jsme říkali po 22. kole. S řadou věcí musíme být spokojeni. Odehráli jsme několik velice dobrých utkání. Pravidelně se nám dařilo proti celkům ze špičky tabulky, porazili jsme lídra a jednoznačného favorita letošní soutěže Jindřichův Hradec, Havlíčkův Brod, Benátky. Jediné týmy, které jsme letos nezdolali, byly Milevsko a Jablonec. Celou základní a nadstavbovou částí se táhla šňůra velice dobrých momentů. Na druhou stranu jsme několik zápasů především s papírově slabšími soupeři znovu nezvládli, ale myslím si, že v vzhledem k systému, kdy se hraje středa - víkend, k tomu tyto výkyvy prostě patří. Napomohlo tomu i to, že letošní skupina byla velice vyrovnaná. Například první mužstvo naší skupiny prohrál ve 34 zápasech desetkrát. To ukazuje na obrovskou vyrovnanost této skupiny. Myslím, že s naším dosavadním výsledkem můžeme být mírně spokojeně."
Nymburku se celkem dařilo v prvních 22 zápasech. Chvíli dokonce figuroval na 2. místě aktuální tabulky, ovšem v nadstavbě se již přestalo dařit a 16 získaných bodů znamenalo propad. "Je pravda, že v po Vánocích došlo k malému poklesu formy. Nikdy nevíme co delší pauza s mužstvem udělá. Nám tato pauza moc neprospěla. V nadstavbě jsme prohráli obě derby s Kolínem, což po dvou výhrách v základní části mohlo mít i neblahý psychický vliv na tým. Dá se říci, že vylosování v nadstavbě jsme měli příznivé, takže to je konstatování určitého faktu, 16 získaných bodů v nadstavbě bych ale nenazval velkým propadem." 
S poklesem formy souvisí i průměr inkasovaných branek v zápase. Zatímco v základní části byl průměr 2,03 branky na zápas v nadstavbě činil průměr 3,23 obdržené branky na zápas.
"Jak jsem již řekl, došlo k poklesu výkonnosti některých hráčů. Ne celého týmu, ale pouze některých hráčů. Pavel Kremina, který je klíčovou osobou našeho mužstva si výkonnost drží celou sezónu. Při systému soutěže středa - víkend, který se hraje od vánoční přestávky nepřetržitě, což už je prakticky šest týdnů v tomto rytmu, musíme říci, že my nemáme jediného hráče profesionála. V jiných týmech ať už vezmeme třeba Benátky nebo Jindřichův Hradec hraje několik hráčů profesionálů, kteří se živí pouze hokejem. Z toho vyplývá, že tito hráči mají na regeneraci sil mnohem více času než máme my. U nás se všichni hráči schází až po práci, trénujeme ve večerních hodinách. Pokles formy bych tedy viděl v únavě hráčů. Nechci aby to bylo bráno jako omluva našich výkonů v nadstavbě, ale je to znovu pouze konstatování faktu, který se na nás mohl v závěru soutěže trochu podepsat," zdůvodnil více branek v nymburské síti Netík.
K play off, které si Nymburk zkusí podruhé v historii uvedl: "Myslím si, že při systému na dvě vítězná utkání, který se v této soutěži hraje, je výhodou být mezi prvními čtyřmi, neboť mužstva z první čtyřky pak mají domácí výhodu rozhodujícího zápasu. Mezi první čtyři se nám nepovedlo dostat a ostatní debaty o výhodnosti umístění by byly jen spekulace. My jsme ani před mužstvem nehovořili o tom jakého bychom si přáli soupeře. Nadstavbová část dopadla tak jak dopadla. Znovu jdeme na mužstvo z Mostu, s kterým jsme se utkali i v loňském roce. Most je velice silné mužstvo, které tři roky po sobě hraje baráž o první ligu, ale jak už jsem řekl loni, specifika play off jsou taková, že rozhoduje momentální forma a momentální výkonnost. Rozhodují skutečně jen dvě hodiny na ledě a stát se může cokoli. Myslím si, že my v této sérii můžeme znovu jenom překvapit a že mužstvo se stejně jako v loňském roce bude chtít s favoritem poprat o postup. Nakonec se může stát, že neřekneme v těchto zápasech poslední slovo. Zápas s Mostem je otevřený. Začínáme oba od nuly." vyvracel tak debaty o síle soupeře prezident klubu. 
Trenér Lejsek si přál umístění do první šestky, tak aby v play off nepotkal jednoho ze suverénů skupiny západ Klášterec nebo Most. Jeho tajným přáním bylo dostat Děčín. Nymburk měl nakonec vše ve svých rukách. V posledních dvou kolech mu nahrával i los. Nejprve hrál doma s posledním Českým Krumlovem a poté venku předposledním Pelhřimovem. Stačilo dvakrát vyhrát a trenéru Lejskovi by se přání vyplnilo. Nemrzí vás nyní prohra v Pelhřimově? Přeci jen Děčín hraje domácí zápasy v České Lípě, kam to není z Nymburka daleko a jistě by do České Lípy přijelo nymburské hráče podpořit hodně fanoušků.
"Já mám zkušenosti z play off i od jiných mužstev z minulých let, že určité přání narazit na vybraný tým, může mužstvo odvádět od samotné podstaty postupu do play off. Po zkušenostech z loňského roku, kdy si již hráči vyzkoušeli vyřazovací zápasy, nevěřím tomu, že bychom šli do zápasu s Mostem v poraženecké náladě. Hráči vidí, že sedmiměsíční snažení nyní vyúsťuje ve dvou třech utkáních a je třeba aby viděli tyto zápasy před sebou a jestli proti nim stojí soupeř příznivější nebo silnější, tak stejně jediná šance jak přejít dál, je maximální sebeobětování a maximální nasazení a koncentrace na utkání. Snad žádný tým v žádné soutěži nejde do zápasu předem poražený. To, jaký tým by pro nás byl příznivější, by byly jen spekulace," znovu vyvracel jakékoli debaty o výběru soupeře prezident klubu. 
"Mužstvo Mostu možná dostalo určitých změn, bohužel nemáme přesný přehled o skladbě týmu. Most se již v loňském roce přesvědčil, že Nymburku chybělo hodně málo aby překvapil," připomněl ještě loňské duely. 
"Letos půjdeme do zápasů play off v nejsilnější sestavě. Budeme mít Jágra s Hnátem, jejichž síla je ale především ve spolupráci s Vrbatou, který má v posledních zápasech výbornou formu. On sám se sem na play off velice těší. My jsme mu pomohli dostat se do sestavy Mladé Boleslavi a on nyní dává jasně najevo, že nám to chce nějakým způsobem vrátit. Dnes už je to pro tuto soutěž výborný hráč a my spojením těchto tří hráčů získáme útočnou sílu, která nám chybí, což je vidět i na počtu vstřelených branek," uvedl k účinkování boleslavské trojice Netík 
Prezident klubu by rád viděl kdyby se zaplnily nymburské tribuny: "Nyní chceme zmobilizovat síly a připravit se na den D. Doufáme, že nás přijdou podpořit diváci, a vytvoří zde skvělou atmosféru a proto všichni nymburští fanoušci, kteří přijdou na zápas s bubnem nebo vlajkou, budou mít vstup zdarma." 
K závěrečným přípravám před prvním zápasem se vyjádřil Netík takto: "Finální příprava bude směřovat k tomu, aby se mužstvo co nejvíce nabudilo na zápasy a co nejvíce se na ně těšilo, tak aby bylo schopno v Mostě podat co nejlepší výkon. Nyní náš čeká úkol vytipovat co nejlepší sestavu hráčů, tak abychom měli garanci, že vybraní hráči budou chtít v zápasech odevzdat naprosto vše a podat co nejlepší a nejobětavější výkon k tomu, abychom postoupili do dalšího kola." 
A kdy se play off hraje? Původní termín byl stanoven na úterý 11. 2. v Mostě a odveta v pátek 14. 2. v Nymburce, ale vzhledem k 1. kolu poháru Tipsport Cupu se zápasy přesouvají. První zápas v Mostě se tak bude hrát až ve čtvrtek 13. 2. od 18.00 a odveta se bude hrát v Nymburce v sobotu 15. 2. od 17.00. Případný třetí rozhodující zápas se bude hrát v Mostě v pondělí od 18.00.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace