1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Netík: Ekonomické náklady přestaly být adekvátní návštěvnosti

21. 03. 2008

Prezident klubu Tomáš Netík hodnotí právě skončenou sezónu

Nymburští hokejisté sice jen těsně postoupili do play off, v něm však došli až do 2. kola, což znamená, že zopakovali svůj nejlepší výkon z let 2003/04, 2004/05 a 2005/06.
Až do Vánoc nepodával Nymburk nijak oslnivé výkony a po skončení základní části byl až na 9. místě. V nadstavbové části ale hráči zabrali, z 12 zápasů 8x vyhráli a do play off nakonec proklouzli ze 7. pozice. „Pokud se hraje play off, sezona se vždy hodnotí podle toho jak tým dopadne právě v play off. My jsme postoupili až do 2. kola, dál se nám to zatím nikdy nepovedlo, takže sezóna skončila úspěchem. Je mi ale jasné, že v základní části jsme nepodávali dobré výkony a měli jsme až moc výpadků. Výkony šly nahoru až po Vánocích a v play off gradovali,“ říká prezident klubu Tomáš Netík.
Nymburk během sezóny vyměnil trenéra. Po 14. kole nahradil Petra Zbírala Petr Vrabec. „Sezóna to nebyla jednoduchá, došlo ke změně trenéra, vyměnit jsme museli vyměnit i brankáře,“ upozorňuje Netík.
Před sezónou vyhlásil Netík dva základní cíle a to předvádět atraktivní hru a v závislosti na tom dostat fanoušky zpět do hlediště. „Doba, kdy byl v Nymburce na hokeji plný stadion se už asi opakovat nebude,“ mrzí Netíka. „Hra v průběhu sezóna nebyla taková jakou bychom si představovali, ke zlepšení došlo až v závěru. Také prostředí stadionu fanoušky do ochozů neláká,“ ví Netík.
Nymburk odehrál letos svoji nejdražší sezónu v historii. „Ekonomické náklady přestaly být adekvátní návštěvnosti. Mojí vizí je dělat hokej pro fanoušky,“ tvrdí Netík.
Ke konci sezóny si na stadion nacházelo cestu přeci jen více diváků a také výkony mužstva stoupaly. „V závěru nadstavbové části a během play off jsme hráli atraktivní hokej, což mělo za následek, že stadion se přeci jen naplnil. Série s Kláštercem byla na velmi vysoké úrovni. Co se týče Chrudimi, tak to už byl soupeř přeci jen o jiné kvalitě. Přestože jsme třikrát prohráli, nemusíme se za nic stydět,“ našel pozitiva Netík.
Výkonnost některých hráčů nebyla v průběhu roku dobrá ke konci však došlo k viditelnému zlepšení. „S některými hráči jsem se chtěl v průběhu sezóny rozloučit, nakonec se ale projevila jejich zkušenost a play off jsme odehráli výborně. Tým táhnul Olda Nýč, v bráně se mohli hráči spolehnout na Jágra,“ vyzdvihl Netík dva tahouny týmu.
Sezóna sice právě skončila, ovšem už nyní je jasné, že bude muset dojít k doplnění mužstva o mladé hráče. „Doplnění týmu je závislé na ekonomice klubu. Uvědomuju si, že řada hráčů stárne a je mým úkolem sem přivést mladé hokejisty. Budeme se snažit zabudovat do týmu místní hráče. Není možné nechat je hrát jen do juniorů a pak je nechat skončit s hokejem.  Musíme mít trpělivost i když výkonnost nebude třeba taková jaká by byla v případě hráčů odjinud. Nyní musíme vozit hráče odjinud a to hokej v Nymburce hrozně prodražuje. Vize je taková, že chci tým pravidelně doplňovat o juniorské hráče, ovšem ti hráči se k tomu musí zodpovědně postavit. Pokud budou prokazovat výkonnost šanci dostanou, záleží na nich jak se k tomu postaví.“
Nymburský tým bude také muset vyřešit pozice brankáře. „Jarda Jágr bude mít určitě nabídky z vyšších soutěží, ovšem v Nymburce byl podle svých slov velmi spokojený a je možné, že pokud by v příští sezóně nechytal někde v 1. lize pravidelně, bude jezdit do Nymburka na střídavý start. S Pavlem Kreminou, který byl klíčovou postavou naší dosavadní epochy ve 2. lize, jsem zatím o jeho dalším působení nemluvil. V nejbližší době si s ním budu muset na toto téma promluvit. Zájem o jeho další působení v klubu mám,“ prozrazuje Netík.
Prezident klubu by také chtěl na závěr poděkovat těm fanoušků, kteří po celý rok povzbuzovali tým nejen na domácích zápasech, ale i venku. „Těmto fanouškům patří velký dík nejen můj, ale i hráčů. Kotel byl v průběhu celé sezóny fantastický. V závěru sezóny se i mentální úrovní přiblížil fanklubům z velkým klubům, poté co i přes prohru a vyřazení poděkoval hráčům za odvedené výkony. Toho si hodně vážím. Bez kotle by byla kulisa na stadionu skutečně komorní. Jsem rád, že v kotli je vedle kluků i spousta dívek a patří jim všem naše velké poděkování,“ ukončil rozhovor prezident klubu.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace