1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Netík: Nechceme být farmou s bezejmenými hráči

12. 09. 2003

Hokejový fanoušci jásají. V sobotu začíná po letní přestávce 2. hokejová liga. Těsně před prvním mistrovským zápasem jsme požádali o rozhovor prezidenta klubu NED Hockey Nymburk Tomáše Netíka. (rozhovor vznikl den před posledním přípr. zápasem s Boleslaví)

Hokejový fanoušci jásají. V sobotu začíná po letní přestávce 2. hokejová liga. Těsně před prvním mistrovským zápasem jsme požádali o rozhovor prezidenta klubu NED Hockey Nymburk Tomáše Netíka. (rozhovor vznikl den před posledním přípr. zápasem s Boleslaví)
Před sezonou jste odehráli několik přípravných utkání. Co vám tato přípravná utkání dala a ukázala?
Oproti loňské sezoně jsme zkoušeli více hráčů, takže hlavně úvodní utkání byla směrována k poznávání nových hráčů. Ani v jednom zápase jsme nehráli kompletní nebo ve složení ve kterém vstoupíme do sezony. S výsledky přílišná spokojenost nebyla, i když musíme říci, že jsme volili soupeře, kteří budou zřejmě patřit do špičky naší skupiny. Dokázali jsme vyhrát pouze v Havlíčkově Brodě a doma jsme remizovali s Kolínem. Utkání nám ovšem dala obraz o hráčích, které jsme zkoušeli a o kterých jsme uvažovali, zda zde budou v sezoně hrát. Po této stránce nám zápasy ukázaly to co jsme po nich chtěli. 
Stejně jako vloni máte velice těžký začátek, nebojíte se toho, že výsledky z přípravných zápasů by mohli následovat i v lize?
V loňské sezoně jsme se přesvědčili o tom, že skupina je velice vyrovnaná. Kobra měla po prvních pěti kolech nula bodů, přesto pak uspěla v play off. Letos v úvodu sezony není frekvence zápasů tak veliká, máme tedy ještě zhruba 14 dní na to, aby se mužstvo dalo po stránce souhry dohromady. Hrůzu z losu mít nemusíme. V přípravě jsme měli velice těžké soupeře, myslím si tedy, že nás týmy v úvodních kolech nemohou svou výkonností překvapit. Musím ovšem přiznat, že každý bodový zisk který získáme z úvodních čtyř kol bude naším plusem.
Přes léto se opět trochu pozměnila sestava. Můžete říci, koho již v nymburském dresu neuvidíme a kdo je zde naopak nováčkem?
V létě jsme se rozloučili s mladíky, kteří nás nepřesvědčili natolik, abychom měli garanci jejich dalšího růstu. Odešel tedy Čech, Vondrlík, Kollman, Christov. Odešel také Toma, který získal angažmá v Berouně. Na jejich místa přišli z Boleslavi Kadeřábek se Švejdou, ze Sparty obránce Vítů. Dalším novým hráčem je nymburský Lipták, který vloni hostoval v juniorce Kolína. Po roční přestávce se z Francie vrací Lukeš. Dále zde bude působit Jágr, který zde již vloni alternoval. Na střídavý start máme k dispozici šestici hráčů z Mladé Boleslavi: Skořepa, Sirotek, Weiss, Krupka, Šebek, Slanec. Podle dohody s Boleslaví máme garanci, že z této šestice budou na každý zápas Nymburka uvolněni minimálně tři hráči. Je to tedy podobný model jako vloni, kdy sem jezdila hrát řada Jágr, Vrbata, Hnát. V současné době ještě jednáme s Hnátem o dohodě o celoročním hostování. Pro pracovní zaneprázdnění končí Jiří Hlinka. 
Stejně jako vloni je tedy zřetelná spolupráce s prvoligovou Boleslaví.
V podstatně po celou dobu působení nymburského týmu ve druhé lize jsme o takovéto spolupráci v nadsázce "snili". Letos již funguje druhým rokem a myslím si, že obě strany jsou naprosto spokojeny. Je to cesta, která vyhovuje oběma mužstvům a v této spolupráci vidím budoucnost. 
Fanoušci se neustála ptají co Milan Kosejk? Bude ještě hrát nebo ne?
Pracovní vytížení Milana Kosejka začíná již být na hraně. Máme dohodu, že do začátku sezony uvidíme, zdali pro nás bude ještě přínosem. Pakliže ne, jsme domluveni s Jiřím Kročákem, který vloni hrál 1. ligu za Boleslav a nyní tam působí ve vedení, že by mohl Kosejka nahradit. V jeho případě by se jednalo o výpomoc v nedělních utkáních, neboť ve středu a v sobotu koliduje druhá liga s první.
Po roce se vrací ze zahraničí Lukeš, který odsud odcházel jako nejproduktivnější hráč. Co od něj očekáváte?
Lukeš se dokázal prosadit i ve Francii, takže věříme, že jeho návrat bude znamenat body a při produktivitě, kterou v mužstvu máme si od něj slibujeme, že bude jedním z těch, kdo bude dělat kanadské body. Je to celohřišťový hráč a je jen otázka času aby se opět adaptoval na náš hokej a naše očekávání splnil. 
Do nymburského týmu se snažili v létě prosadit někteří hráči z Kolína ovšem nikdo neuspěl...
Hráče z venku budeme brát pouze v případě, že výkonnostně budou lepší než domácí hráči. Hráči z Kolína, kteří tu trénovali, by pro nás jednoznačným přínosem nebyli, proto se do mužstva nedostali. Filozofie našeho klubu je jednoznačná. Chceme zde udržet kádr domácích hráčů. Přestože je vidět určitý pokles výkonnosti nymburských hráčů, věříme tomu, že jedině jádro místních nabaleno hráči z venku může udržet přízeň diváků a zájem místních sponzorů. Není pro nás cestou stát se pro nymburské publikum farmou s bezejmenými hráči. 
Po odmlce se nymburský klub opět přihlásil do poháru... 
Loňský pohár jsme nepřihlásili z důvodů termínové kolize s ligou, kdy se pohár hrál těsně před play off. Chtěli jsme se soustředit pouze na ligu a na play off. Letos jsou termíny pevně dány a nebyl tedy žádný důvod k tomu abychom pohár nepřihlásili.
Do nové sezony vstupujete v nových dresech. Na co se tedy mohou diváci těšit?
Zvolili jsme novou barevnou kombinaci dresů pro domácí zápasy, kdy bílou nahradí žlutá. To odpovídá barvám naší společnosti. Jestli to bude zpestřením nebo oživením se teprve uvidí.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace