1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Netík: opět jsme dosádli svého maxima

17. 03. 2011

Před sezonou navázal nymburský hokejový klub spolupráci s Libercem a Benátkami. Nejen o této spolupráci ale i o nedávno skončené sezoně hovořil prezident klubu Tomáš Netík: „Už v průběhu sezony jsem říkal, že letošní sezona slouží k testu spolupráce, zdali tato spolupráce bude fungovat.“

Tým se opět částečně obměnil, přišli hráči z Benátek a Liberce. Mužstvo mělo včetně matadorů Sirotka, Dvořáka, Krejčíka, Zadiny a Turinského věkový průměr dvaadvacet let. „Opět jsme tedy hráli s jedním z nejmladších mužstev v této soutěži,“ připomíná Netík.

S konečným výsledkem, kterého mužstvo dosáhlo panuje spokojenost. „To, že jsme přešli přes Kolín do druhého kola je určitě úspěchem. Přes druhé kolo se nám nikdy v historii přejít nepodařilo, takže jsme vlastně opět dosáhli nejvíc toho, co jsme doposud dokázali,“ radoval se šéf nymburského klubu.

Ani vyřazení s Jindřichovým Hradcem, který postoupil až do baráže, nelze považovat za ostudu. „Celkově si myslím, že sezonu můžeme opět hodnotit dobře. Jsem spokojen s tím, jak hráči pracovali na tréninku a jak se v průběhu roku zlepšovali. Určitě jsme plnili funkci, kterou si mužstva Liberce a Benátek představovala. Opět se odsud odrazilo několik kluků do vyšší soutěže a k tomuto cíli bude hokej v Nymburce jednoznačně spět. Během posledních dvou tří let se tu opět vybudoval kádr z domácích hráčů, jako tomu bylo před třinácti lety. Je tu postavený základ k tomu, aby tady hráli do budoucna hokej místní hráči.“

Nejen A – tým byl úspěšný. Velmi dobře skončila sezona i pro tým nymburské juniorky. „Skončili v lize na druhém místě, což je výsledek velice slušný a dělá mi velkou radost,“ připomněl velmi dobré výsledky juniorky Netík.

Samotný průběh spolupráce s Libercem a Benátkami se bude hodnotit až po úplném závěru sezony. Povedla se především spolupráce s Benátkami.

„Myslím, si že tady to fungovalo bez jediné kaňky,“ pochvaloval si Netík. „S Libercem jsme měli představu, že sem bude jezdit více juniorů. Ovšem program extraligové juniorky je tak náročný, že není prostor na pravidelné pouštění hráčů. Ale pokud to vyhodnotím komplexně, tak si myslím, že spolupráce byla výhodná pro všechny tři týmy a může do budoucna fungovat dál,“ zhodnotil krátce spolupráci prezident klubu.

Začátek sezony nebyl optimální, tým provázela řada zranění. Aby měl tým jistotu play off, byl angažován zkušený extraligový harcovník Marek Zadina. „Nechtěli jsme vše nechávat jen na mladých hráčích, tak jsme na přání trenérů angažovali zkušeného hráče. Myslím si, že našemu mužstvu výrazně pomohl.“

Ani Marek Zadina však nedokázal vylepšit bilanci domácích zápasů, která byla letos opravdu hodně slabá. Slabá byla i návštěvnost domácích zápasů. „S tím se ovšem nepotýkáme jen v Nymburce. Domníval jsem se, že pokud zde bude hrát řada místních hráčů, že se návštěvnost zvýší a že bude chodit více lidí, ale bohužel se tomu tak nestalo,“ litoval Netík. Toho malá návštěvnost trápí již několik let. „Bohužel doba na zlepšení diváckého zázemí zimního stadionu tu v dohledné době těžko bude.“

Jednou z klíčových pozic v každém mužstvu je pozice brankáře. V nymburské brance se v průběhu sezony vystřídali brankáři tři. Začal Rückl, kterého postupně nahradila dvojice Vajner – Blažíček. „Zdeněk Rückl tu působil už třetí sezonu a jeho výkonnost nebyla v určité fázi sezony taková, abychom sázeli vysloveně na něj. Takže šanci dostali další brankáři a že to krok špatný nebyl, se projevilo třeba u Blažíčka, který tu odchytal perfektně základní část a vše pak vygradovalo skvělou sérií v play off proti Kolínu,“ vyzdvihl výkony Blažíčka Netík.

Do příští sezony je otázka brankáře otevřená. „O spolupráci na tomto postu projevila zájem Mladá Boleslav, takže si musíme po sezoně sednout a vše probrat,“ prozradil novinku šéf klubu.

Do letošní sezony byl také angažován druhý trenér, který spolu společně s Pavlem Bičištěm připravoval A – tým. „Pavel Soudský tu působil u více kategorií, nejen u áčka. Byli jsme domluveni na jednoroční spolupráci a zatím nechci předvídat, jestli budeme pokračovat dál. Pavel je velmi zkušený a renomovaný trenér a já nevím, jestli si třeba nebude zkoušet získat angažmá ve vyšších soutěžích nebo v zahraničí,“ dodal Netík.

Týmové foto: Marek Velechovský
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace