1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Netík: se spoluprací s městem jsme spokojeni

14. 09. 2007

Prezident klubu Tomáš Netík odpovídá na dotazy fanoušků

Jaké jsou cíle pro letošní sezónu?
Pro letošní sezónu máme stanovené dva cíle. Tím prvním, který se týká sportovní stránky je dostat se do play off. Druhým cílem je přilákat diváky na hokej. Chceme předvádět atraktivní hru, která bude diváky bavit. K tomu abychom diváky přilákali slouží i akce, kdy jsme ve spolupráci s Nymburským pivovarem připravili akci pivo ke každému lístku zdarma. Divák se tedy za 40 Kč může podívat na hokej a ještě dostane pivo zdarma. Tím se stává vstupenka na hokej v Nymburce nejlevnější vstupenkou na druholigový hokej v celé republice. Pro mě bude výhrou, když budeme uprostřed tabulky a diváci si najdou cestu zpět na stadion. Opět budu volným vstupem podporovat fanoušky z kotle, kteří se aktivně podílí na vytváření atmosféry na domácích zápasech a jezdí povzbuzovat i na zápasy ven. Tyto aktivní fanoušky registruju a jsem za ně velice rád. Budeme apelovat i na hráče, a budu chtít aby jejich herní projev byl co nejbojovnější, nejdravější. Jsem přesvědčen, že takový hokej by měl diváky táhnout.
Jak podle průběhu přípravy a informací z ostatních klubů vidíte prognózu pořadí klubů v naší skupině na konci sezóny?
To je velice těžká otázka. Z výsledků námi odehraných přípravných zápasů i z výsledků ostatních přípravných zápasů je velmi těžké toto odhadovat. Jedná se totiž přeci jen pouze o přípravné zápasy. Přesto si myslím, vzhledem ke složení kádru a k rozpočtu týmu, že největším a jasným favoritem je Chrudim. Je to favorit favoritů. Dalším favoritem budou asi Benátky a ostatní týmy se budou prát o umístění v play off.
Kdy v nymburském týmu opět uvidíme Lukáše Krále?
To je spíš otázka pro Lukáše Krále. Lukáš přestoupil do Chrudimi z týmu, který vybojoval 1. ligu. Lukáš již tedy zřejmě nějaké výkonnostní cíle hrát vyšší soutěž nemá. Lukáš je dlouhodobě nejkvalitnější hráč této soutěže a je žádaný. Je celkem logické, že jde za nejlepšími podmínkami a ty mu vytvořila Chrudim. Kluby se domluvili, takže není co řešit. Kdyby se Lukáš chtěl jednou vrátit, tak tady má samozřejmě dveře otevřené.
Zdá se, že největším problémem našeho mužstva bude obranné činnost mužstva. Předpokládáte to ještě nějak řešit?
Obranu se budeme snažit do začátku soutěže ještě nějak posílit. Nemyslím si ale, že bychom měli i v současném složení obrany mít nějaké výrazné problémy. Čtyři z obránců jsou jedni z nejzkušenějších obránců celé soutěže. Bartoníček, Kos, Zeman i Krejčík hrají 2. ligou 10 let. Je pravda, že se nejedná o urostlé hráče a třeba Milan Kosejk a Pavel Kříž byli hráči, kteří tu muziku tvrdili. Myslím si ale, že v této soutěži nejsou fyzické předpoklady ta rozhodující věc.  Navíc přišel Tomáš Kaulfus, který patří mezi urostlejší hráče. Nemyslím si, že bychom odchodem Kosejka a Kříže (pokud se budeme bavit o jeho odchodu) měli výkonnostně tratit. Navíc tým posílí i Tomáš Protivný, který v loňském roce získal extraligový titul se Spartou Praha.
Neuvažujete o přechodu do Kolína? Přeci jen by vám to tam více slušelo.
Jestli by mi to tam slušelo nevím, ale myslím si, že tato alternativa nehrozí.
V loňské sezóně jste avizoval, že obměníte polovinu kádru, ale to se nestalo. Jaký je důvod?
Myslím si, že toto není tak úplně pravda. V týmu se objevuje šest nových hráčů. To není sice polovina ale třetina. Nešli jsme cestou, že bychom se hráčů vysloveně zbavovali, ale spíše jsme kádr rozšířili abychom zvýšili konkurenci. Nyní máme například v týmu 14 útočníků, kteří jsou tu nastálo. Dříve jsme měli řadu pendlů, kterými jsme tým doplňovali. Během sezóny se ještě určitě nějaké nové tváře v týmu objeví.
Přispěje město na opravu stadionu?
Město nás v posledních dvou letech podporuje tím, že hradí provoz zimního stadionu. A se spoluprací s městem jsme nyní spokojeni. To že nedošlo k věci, kterou já považuji za zásadní a to je převod stadionu do majetku města, je věcí druhou. Ovšem je jasné, že město nyní řeší převod nemocnice a otázka převodu stadionu tím byla odložena na pozdější dobu. S tím byla odložena na pozdější dobu i otázka rekonstrukce stadionu.
Kdy bude upravena i nějaká ta tribuna na sezení, případně kde se bude moci dát sedět. Nešlo by udělat alespoň dvě řady sedaček?
Toto je dost citlivá otázka. Samozřejmě by to šlo. Stadion zatím v této podobě jak stojí je přes zimní měsíce tak studený, že si nedokážu představit, že by si sem chodil někdo sedat. Šlo by udělat dvě tribuny na sezení, ovšem to už vlastně souvisí s celkovou rekonstrukcí. To znamená se zazděním oken a celkovým zateplením stadionu a vyšším sklonem tribun, tak aby sedící diváci dobře viděli. Nynější mírný sklon tribun neumožňuje sedícím divákům kvalitní pohled na ledovou plochu. Udělat tady 200 sedaček, jen proto, že si sem chce někdo přijít sednout, tak zatím nejsme přesvědčeni o tom, že by to diváky přilákalo. Navíc sedačky aby z nich bylo dobře vidět, by museli být umístěny na horních schodech.  V tom případě by ale pod nimi nesměl nikdo stát, protože sedící diváci by přes stojící neviděli. V každém případě to je námět na zvážení a touto otázkou se ještě budeme zabývat.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace