1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Netík: Série se Strakonicemi byla zklamáním

05. 03. 2005

Nymburští hokejisté skončili v play off stejně jako vloni. V semifinále vypadli s týmem Strakonic.
Jak vidí právě skončenou sezonu prezident nymburského klubu Tomáš Netík, který je zároven trenérem?

Nymburští hokejisté skončili v play off stejně jako vloni. V semifinále vypadli s týmem Strakonic.
Jak vidí právě skončenou sezonu prezident nymburského klubu Tomáš Netík, který je zároveň trenérem?
Jak hodnotíte právě skončenou sezónu?
Na začátku sezóny se nám podařilo vytvořit velice kvalitní mužstvo a to nás opravňovalo k patřičnému optimismu. Nejen že jsme v úvodu vyhrávali, ale hráli jsme takový hokej, na který se dalo určitě dívat. V průběhu sezóny samozřejmě došlo k určitému poklesu. I přes řadu změn v kádru týmu jsem si myslel, že letos můžeme dokráčet v závěrečných bojích dost daleko. První kolo play off jsme zvládli dobře. Pak ale přišla série se Strakonicemi, která pro mě i pro mužstvo vyzněla zklamáním. V situaci, kdy jsme měli řadu zraněných hráčů, jsme jednoznačně zdůrazňovali maximální disciplínu mužstva a jednotlivých hráčů v utkání číslo 4 a 5 této série. V situaci, kdy došlo ke zranění hráče Krále došlo k vyloučení dvou klíčových hráčů Sirotka a Kosejka do konce utkání. Tím v závěru pátého utkání takto oslabené mužstvo ztrácelo svou kvalitu a utkání a tím i celou sérii nezvládlo. Sezonu jako celek i přes toto vyřazení musím hodnotit pozitivně.
Jak se vám jevila změna počtu zápasů v play off?
Play off je vyvrcholením sezony, ovšem nikdo si nedokáže představit, co pro hráče, kteří chodí do zaměstnání, znamená série hraná na pět utkání. Kdyby se nehrálo obden, tak bych tento model chválil, takto je to ale otázka k zamyšlení.
Co vás v letošní sezoně nejvíce překvapilo?
Počítal jsem, že Benátky budou bojovat ve vyšších kolech, takže je to jejich vyřazení.
Co pro vás znamenaly odchody hráčů?
V letošní sezoně došlo v kádru k řadě změn. Odchod Dana Volrába byl podmíněn tím, že jsem s jeho výkonností nebyl stoprocentně spokojen. V jeho dalším působení se mu začalo dařit a jsem tomu jenom rád. S odchodem Langhammera jsme nemohli nic dělat, neboť domluva s jeho agentem byla taková, že v případě nabídky z první ligy ho uvolníme. Za největší ztrátu považuji ukončení činnosti Nikoli Langera, který se začal věnovat svému budoucímu povolání.
Letos opět nechytal v play off Kremina. Nebylo by vhodné angažovat kvalitní dvojku?
My máme jednoho z nejlepších brankářů druhé ligy. Prostor pro druhého brankáře je zde tedy velice omezený. Pro případ zranění Kreminy jsme letos udělali maximum a získali jsme na střídavý start kvalitní brankáře Nováka a Valenta ze Sparty. Je jen obrovská smůla, že třetí rok po sobě se Pavel zranil.
Dali jste o dost více branek. Našli jste tedy recept na ofenzivu?
Změnou kádru jsme pozměnili i styl hry se zaměřením na aktivitu v útočné fázi. Paradoxem je, že v sérii se Strakonicemi jsme střelecky selhali.

Převzato z Nymburského deníku. Ptal se Tomáš Koníček

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace