1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Netík: Sezona bude jako rekreační tělovýchova

12. 09. 2014

Hokejoví příznivci se už dočkali. Zítra startuje druhá liga, ve které nebude chybět mužstvo Nymburka. Jaké jsou cíle týmu? O tom jsme si povídali s prezidentem nymburského klubu TOMÁŠEM NETÍKEM.

Před začátkem sezony jste sehráli šest přípravných zápasů. Jaká panuje s těmito zápasy spokojenost?
Letos se tvořil kádr poměrně složitě. Sestava týmu se v přípravě hodně měnila. Zápasy sloužily k tomu, abychom poznali hráče, které jsme měli v kádru. Výsledkově a vzhledem k poslednímu zápasu ve Vrchlabí i herně, můžeme říct, že příprava splnila svůj účel. Počet zápasů byl, myslím, dostačující. Hlavní důraz jsme kladli na kvalitu a množství tréninků. Dá se říci, že s přípravnou fází panuje spokojenost.
Znamená to tedy, že mužstvo je na sezonu připraveno dobře?
To nelze jen podle přípravných zápasů posuzovat. To ukáže až samotná soutěž. V tréninku se pracovalo dobře a já věřím, že tedy budeme připraveni dobře.
Došlo v kádru k nějakým významným změnám?
Nejcitlivější post v týmu je post brankáře. S brankářem Bílkem jsme byli domluveni, že u nás bude působit i nadále. Bílek nám však týden před začátkem přípravy na ledě sdělil, že z pracovních důvodů nebude stíhat. To pro nás bylo nepříjemné překvapení. Bílek tedy již za Nymburk chytat nebude. Místo něj přišel Brázdil z Kolína.
Se změnou kádru souvisí i ukončení spolupráce s Pardubicemi a navázání spolupráce s Hradcem Králové…
Hradec Králové má enormní zájem postoupit z ligy juniorů do extraligy juniorů. Má velice silný hráčský kádr a protože se nepředpokládá, že by měli mít v soutěži nějakého konkurenta, uvítalo vedení Hradce možnost střídavých startů pro své hráče k nám. Měli by sem jezdit hráči ročníku narození 1994. Kluky jsme viděli ve dvou utkáních a myslím si, že náš kádr mohou vhodně doplnit.
Sledoval jste výsledky přípravných zápasů ostatních týmů? Koho byste pasoval na favorita soutěže?
Těžko podle výsledků přípravných zápasů hovořit o favoritech soutěže. Týmy budují kádry a výsledky mohou být zápas od zápasu různé. O favoritech lze hovořit spíše na základě výsledků z minulých let. Mezi favority tedy řadím Sokolov a Kolín.
Jaké jsou cíle Nymburka do nadcházející sezony?
Každý tým by měl mít cíle co nejvyšší. Je třeba se však na věc dívat realisticky. Na každou sezonu se shánějí finanční prostředky hůř a hůř. Podle toho, kolik seženete financí, tak podle toho můžete i poskládat kádr. A podle složení kádru si dáváte cíle. Tradičně jako každý rok říkám, že cílem je hrát hokej, na který se přijdou podívat diváci, a který se jim bude líbit. Sezona se rozhoduje v play off. Pokud se bude dařit, můžeme v závěru přestupového období uvažovat o posílení týmu tak.  abychom dosáhli co nejlepšího výsledku v play off. V průběhu roku bychom se určitě chtěli pohybovat v horní polovině tabulky.
Těsně před startem soutěže byl vyloučen tým Berouna. Co na to říkáte?
Jednoznačná ukázka toho, že i v klubu, který tradičně hrál 1. ligu, přijde situace, která je přímo spjata s financemi. Pokud se uvádí, že 2. liga stojí tři až pět milionů korun, tak je jasné, že se takové peníze nepodaří sehnat každému mužstvu každý rok. Finance jsou součástí sportovního života v Česku. Tomu, že další tým finance nenašel, se ani nedivím…
Soutěž se bude hrát především o víkendu, ve středu se bude hrát minimálně. Kvitujete změnu, že bude více času na trénink a ubudou dlouhé středeční výjezdy, na které se hráči těžko uvolňují z práce?
Těžká otázka. Dříve jsem preferoval větší množství kvalitních tréninků, což by nám tento systém umožňoval. Na druhou stranu když hrajete jednou týdně a v sezoně vám vyjde, že doma hrajete jednou za tři týdny, to také není optimální. Hrát jednou týdně a dvaatřicet utkání za sezonu je málo. Nazval bych to rekreační tělovýchovou.
V Poděbradech byl otevřen nový stadion. Jak vypadá situace s rekonstrukcí stadionu v Nymburce?
Ze strany města jsme informováni, že na základě uděleného statutu Evropského města sportu by během dvou let mělo dojít k rekonstrukci stadionu. Pevně věřím, že k tomu opravdu dojde.
Sezonu začínáte na ledě Jablonce. Co od prvního zápasu očekáváte?
S Jabloncem hrajeme každoročně přípravná utkání, takže se velice dobře známe. V Jablonci je velmi malé hřiště a v jejich týmu je řada mladých hráčů. Bude se zřejmě hrát nahoru – dolů. Věřím, že se na utkání dobře připravíme a sezonu úspěšně zahájíme.
Ještě nějaká novinka, se kterou byste chtěl seznámit diváky?
Po několika letech jsme změnili barvu dresů. Fanouškům to asi zkomplikuje situaci s vlajkou a fan dresy, ale bude to určité oživení. Bude to zase něco nového.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace