1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Netík: Sezonu máme dobře rozehranou

03. 12. 2010

Prezident nymburského hokejového klubu Tomáš Netík si pochvaluje spolupráci s Libercem a Benátkami. Druhá hokejová liga je v polovině základní části. Osmnáct odehraných kol hodně ukázalo. Začátek sezony Nymburku nevyšel. V první čtvrtině získal jen dvanáct bodů a skončil na 6. místě. Druhá čtvrtina už byla o poznání lepší. Osmnáct získaných bodů znamenalo poskočení na 4. pozici.

„Co se týče avizované spolupráce na ose Liberec – Benátky – Nymburk, tak z mého pohledu je to věc perspektivní a věc, která poprvé opravdu funguje. Když tu byla dlouhá léta spolupráce se Spartou, tak sem chodili odložení hráči, kteří tady časem ztráceli motivaci. Hráči, kteří sem chodí dnes, tak jednoznačně vidí, že možnost jejich posunu do vyšší soutěže je, což se ukázalo během krátké doby. Pět hráčů pravidelně hraje v Benátkách. Hráči tedy mají motivaci, aby zde podávali dobré výkony,“ spokojeně říká prezident klubu Tomáš Netík.
„Co se týče postavení v tabulce, tak je pro nás i přes velkou vyrovnanost tabulky, sezona dobře rozehraná. Pokud bude spolupráce fungovat i po zbytek sezony, tak si myslím, že dobré postavení v tabulce může být i dobrou výchozí pozicí pro play off,“ hodnotí Netík.
Úvod sezony ovšem nezačal dobře a Nymburk první tři zápasy prohrál. Pak se však začalo pomalu dařit a Nymburk začal stoupat tabulkou. Navíc byl angažován i bývalý extraligový hráč Marek Zadina. „Věděli jsme, že je to velice zkušený hráč. Chtěl ještě dál pokračovat v kariéře, a tak jsme se domluvili na spolupráci,“ prozradil Netík.
Prezident klubu tedy už ví, jakou má jeho tým v případě doplnění posil z Benátek sílu a kvalitu. Do druhé poloviny by však rád přece jen trochu kádr obměnil. „Chtěl bych více nasazovat domácí hráče. Jsou to sice hráči, kteří hrají i v juniorce, ale rád bych, aby se i na úkor juniorky víc objevovali v A – týmu, sbírali zkušenosti a odehráli toho co nejvíc.“
Zásadní změna se také udála na pozici gólmana. Soutěž začal chytat Rückl, jenže v úvodu se nedařilo, a tak byl angažován liberecký Blažíček. Poslední dva zápasy pak odchytal další liberecký odchovanec Vajner. „Změny v brance souvisí se spoluprací s Benátkami a Libercem. Pokud mají tyto týmy zájem na tom, aby jejich gólman byl ve hře, tak jim to musíme umožnit. Zdeňkovi se v úvodu sezony tolik nedařilo a takový je prostě hokejový život.“ Zdá se, že mezi diváky velmi oblíbený Rückl bude muset změnit dres. „Angažovali jsme Vajnera, který by tu měl působit v roli jedničky a Blažíčka budeme využívat jen okrajově. Zdeňkovi nyní hledáme angažmá. Myslím, že tu za tři roky odvedl spoustu práce,“ vysvětlil změny v nymburském brankovišti Netík.
Až v posledním zápase v Benešově skončila Nymburku pětizápasová neporazitelnost. Série výher měla za následek mírné zvýšení návštěvnosti. „I když to není nijak markantní jsem za to rád. Je to příjemné zjištění,“ raduje se Netík. Jeho nadšení však kalí skutečnost, že pak následovala série zápasů venku. „Byla tu určitá euforie. Škoda že los rozhodl o tom, že pak budeme hrát čtyřikrát venku.“
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace