1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Netík: Spolupráce s Boleslaví pokračuje

10. 09. 2004

Tuto neděli se opět rozeběhne kolotoč druholigových zápasů. Požádali jsme tedy trenéra hokejistů Nymburka Tomáš Netíka o krátký rozhovor.

Tuto neděli se opět rozeběhne kolotoč druholigových zápasů. Požádali jsme tedy trenéra hokejistů Nymburka Tomáš Netíka o krátký rozhovor.
Nymburk několik let spolupracoval s Mladou Boleslaví. Spolupráce se však letos zpočátku nevyvíjela dobře. Hovořilo se dokonce o tom, že Král se Skořepou se vrátí do Nymburka. Jak vše nakonec dopadlo?
Z kraje jsme dlouho nemohli najít společnou řeč. Zájmy Nymburka jsou pro nás sice nejdůležitější, ovšem hokej nekončí letošní sezonou. Uvědomil jsem si, že k určitému kompromisu dojít musí. Nakonec jsme se tedy dohodli. Krále jsme uvolnili na roční hostování s tím, že pokud Boleslav bude mít k dispozici vhodné hráče, půjdou na hostování k nám. Na střídavý start máme dva brankáře Kubeše a Hanouska, na roční hostování k nám přichází Přemysl Zeman. Ten vloni patřil do základní sestavy Boleslavi, letos by ovšem ze studijních důvodů nezvládal prvoligový program. Dalším hráčem na střídavý start je Jiří Drtina, který patří do reprezentace do 20 let. Je hráčem Slavie Praha, který je na hostování v Mladé Boleslavi a střídavý start má u nás. V případě stávky NHL přijdou do Mladé Boleslavi hokejisté z extraligy, tím pádem by mohli být někteří další boleslavští hráči volní. Pokud bychom o ně měli zájem, mohli by přejít k nám. Nechceme ovšem zase narušovat kádr, který tady máme již k dispozici. Skořepa zůstává kmenovým hráčem Nymburka a bude hrát na střídavý start v Boleslavi.
Nymburk odehrál v přípravě šest zápasů. Jak jste spokojen s předvedenou hrou v nich?
Utkání v Havlíčkově Brodě a doma s Chrudimí nám ukázala, jak na tom jednotlivý hráči jsou. Na přípravná utkání se nekoukáme z pohledu výsledků, ale především z pohledu jednotlivých výkonů hráčů a myslím si, že právě v těchto dvou utkáních jsme se k určité dílčí spokojenosti přiblížili.
Po několika letech se vracíte k trénování Nymburského týmu. Jak se těšíte?
Chod klubu zajišťuji s minimem spolupracovníků. Chtěl jsem tedy volit řešení působení jiného trenéra. Přes léto proběhlo několik rozhovorů s Richardem Žemličkou a situace skutečně vypadala tak, že se trénování ujme on. Já jsem tomu věřil tak z 80 až 90%. Situace nakonec dopadla jinak a mě nezbývalo než ji řešit. Celý srpen jsem vedl přípravu sám a chuť mi nechybí. Navíc jsem si přizval na spolupráci Stanislava Bednáře, který tady jako hráči i jako trenér už působil. Doufám, že tato spolupráce bude do začátku sezóny fungovat. Situace samozřejmě není konečná a může se během sezóny dále vyvíjet.
Můžete konkrétně říci jak bude spolupráce s Bednářem vypadat? Máte nějak rozděleny kompetence?
Já se samozřejmě hlásím k většímu podílu zodpovědnosti. Ovšem co se týká tréninků i samotného vedení mužstva v zápase, budeme spolupracovat. Není to tak, že by zde byl Bednář jen jako nějaký pomocník nebo asistent. Prostě jsme tu dva trenéři a budeme chtít, aby výsledek mužstva dopadl co nejlépe.
Sledoval jste přípravné zápasy ostatních týmů? Koho byste označil za favorita soutěže?
Přípravné zápasy v této soutěži jsou zkreslené stavem kádrů jednotlivých mužstev. Pro letošní rok to platí dvojnásob, protože stávka v NHL bude a tato stávka bude mít dopad na všechny soutěže ve všech ligách v Evropě. Čeká se na poslední datum kdy k stávce dojde a pak nastane velký přesun hráčů do extraligy, z extraligy do první ligy a z první ligy do druhé ligy. Mnoho hráčů bude volných, kluby budou mít zájem na tom, aby hráči hráli. Myslím si tedy, že letos se nedá podle výsledků v přípravných zápasech některý tým favorizovat nebo předvídat jak bude v soutěži vypadat.
Můžete prozradit cíl se kterým vstupujete do letošní sezony?
Do nové sezony jdeme s tím, že musíme navázat na dva předcházející ročníky. Ani poté, co se opět kádr částečně změnil nemůžeme alibisticky říkat, že pro nás je cílem play off. Pro nás je jednoznačným cílem co nejlepší výsledek v play off. Význam play off bude letos opět trochu větší. Hraje se totiž na tři vítězství, je to zcela nová soutěž s novým nábojem. Čím více se play off bude blížit, tím více se na něj budeme připravovat. Je možné, že letos dozná kádr větších změn i v průběhu sezony. Podle toho jak se bude kádr vyvíjet a jak se bude vyvíjet postavení v tabulce, budeme další cíle přizpůsobovat.
Před sezonou odešel nejlepší loňský hráč Nymburka David Hnát. Jak se budete s tímto oslabením vyrovnávat?
David Hnát byl pro nás vloni klíčovým hráčem. Byl nejproduktivnějším hráčem a řešil náš největší problém, se kterým se stále potýkáme a to je produktivita. Nevím jestli se tento hráč dá nahradit hned od prvního zápasu. Čekáme, že noví hráči, ale i hráči, kteří zde již působili v minulých sezonách tuto jeho roli převezmou. Ačkoli je to oslabení, je pro nás velkým pocitem to, že se hráč Nymburka dostane tak vysoko. Před rokem to byl Vrbata, který zde odehrál výbornou sezonu a pak šel do extraligy do Sparty. Letos jde hrát jako profesionální hráč nejvyšší norskou ligu David Hnát. Zjistil jsem, že norská soutěž nemá vůbec špatnou úroveň a výkony těchto hráčů jsou i určitou naší vizitkou práce a ukázkou toho kam se hráč působící v Nymburce může dostat.
Bude v letošní sezoně v nymburském týmu nějaký profesionál nebo jsou všichni amatéři?
Jsme amatérské mužstvo a nemáme ani jednoho hráče s profesionální smlouvou.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace