1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Netík: Spolupráce s Mladou Boleslaví letos vázne

25. 08. 2004

Nečekaným směrem se doposud vyvíjí hokejová spolupráce mezi prvoligovou Mladou Boleslaví a druholigovým Nymburkem.

Král se Skořepou v Nymburce?
Úterní třetí přípravný zápas Nymburka, který měli Nymburští sehrát v Jablonci proti tamním Vlkům byl pro marodku nymburských hráčů odvolán. „Den před zápasem mi volalo několik kluků, že mají střevní potíže. Zápas v Jablonci jsme tedy po dohodě s jabloneckými zrušili. Je možné že jej odehrajme třeba ve vánoční přestávce,“ uvedl Netík.
Příprava je v plném proudu a Nymburku se pomalu rýsuje sestava. Nečekaným směrem se doposud vyvíjí hokejová spolupráce mezi prvoligovou Mladou Boleslaví a druholigovým Nymburkem. Tři roky budovaný, výhodný vztah pro obě strany začíná mít trhliny. „Zatím to vypadá, že se letos možná nedohodneme. My máme v Mladé Boleslavi Krále a Skořepu a za ně požadujeme adekvátní náhradu v podobě hráčů, kteří by byli na soupisce Boleslavi, ale pro nedostatek příležitostí by jezdili hrát do Nymburka na střídavý start. Mladá Boleslav však má letos velice úzký kádr a nemá nám prakticky koho nabídnout. Výměnou za Krále a Skořepu nabídli loňské juniory, takovou nabídku však nemůžu akceptovat,“ řekl prezident nymburského klubu Tomáš Netík.
Do Nymburského dresu se tak možná po třech letech vrátí Lukáš Král. „Tato situace může nastat. Záleží, jak se vyjádří vedení Boleslavi. To je nyní na tahu. My jsme jí nabídli dva hráče a za ně požadujeme náhradu. Nikoli však peněžní, ale hráčskou. Pokud náhrada nebude, budou hrát Král se Skořepou v Nymburce,“ uvedl Netík.
Lépe se vyvíjí vztah na úrovni juniorské. „Liptáka i Martince budeme zkoušet v přípravných zápasech. Podle výkonnosti se rozhodne, zdali budou hrát za A-tým Nymburka druhou ligu nebo za juniory Boleslavi juniorskou extraligu,“ vysvětlil Netík.
Definitivně se také rozhodlo o dalším působení nejlepšího nymburského hráče v loňské sezóně Davida Hnáta. „David Hnát dostal angažmá v nejvyšší Norské soutěži a sezónu tedy začne na severu Evropy. V případě že by kontrakt skončil dříve než bude konec sezóny, mám od Davida přislíbeno, že se vrátí do Nymburka,“ prozradil Netík.
Davida Hnáta by mohl nahradit Daniel Volráb, který se uchází o angažmá v Nymburském dresu. „Dan je hráč Sparty, který v loňské sezoně působil v Písku a Ústí nad Labem. Uzavření smlouvy s ním je na spadnutí,“ řekl Netík.
Otevřená je otázka příchodu Přemysla Zemana z Mladé Boleslavi. „Těžko říci jak vedení Boleslavi v tomto případě zareaguje. Vše záleží jak se vyřeší situace s Králem a Skořepou,“ ví Netík.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace