1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Netík: Spolupráce se Spartou se jednoznačně osvědčila

05. 03. 2005

Prezident klubu Tomáš Netík odpovídá na dotazy fanoušků.

Prezident klubu Tomáš Netík odpovídá na dotazy fanoušků.

Plánujete rozšíření spolupráce s Kolínem? Můžete tak třeba řešit i vnitřní rozpory s některými "problematickými" hráči - Skořepa, Pomichálek...
Ondřej Franc, Kolín

Spolupráci s Kolínem se určitě bránit nebudeme, jako se nebráníme spoluprácí s jakýmkoliv jiným týmem. Otázka výměny hráčů je v téhle podobě druhé ligy trochu problematická, protože hráči mají většinou svá zaměstnání a výměna by tak musela skutečně pasovat na konkrétního hráče. Jsme ale dvě města blízko sebe a já tedy o určitou formu spolupráce usilovat budu.

Jak se vám jevila letos spolupráce se Spartou a budete ještě spolupracovat s Mladou Boleslaví?
Filip Teper, Nymburk

Spolupráce se Spartou se nám jednoznačně osvědčila. Hráli zde většinou mladí hráči, kterým kontakt s dospělým hokejem prospěl. Také se ukázalo, že tito hráči můžou být přínosem pro druholigové mužstvo. Co se týče spolupráce s Mladou Boleslaví, nedá se říct, že by letos nějak ustrnula. Boleslav se však letos vydala trochu jiným modelem, kdy kádr mužstva byl na začátku sezony velice úzký a během sezony ho výkonnostně a kvantitativně doplňovali. V tom případě v Boleslavi nebyli hráči, kteří by připadali pro nás v úvahu. U nás tedy působil jen Přemysl Zeman. Před nadcházející sezonou se ale budu snažit opět navázat spolupráci.

Jak dlouho se chcete věnovat druholigovému hokeji?
Richard Marvan, Nymburk

Do Nymburka jsem přišel již před deseti lety. V té době jsem měl za sebou angažmá v pražské Slavii, Spartě a rakouském Hubenu. Nabídku Nymburka jsem tehdy bral jako svou výzvu na skloubení trenérské práce spojené s podnikáním ve sportovní oblasti. V průběhu tohoto období jsem měl několik nabídek k trenérské práci ve vrcholovém hokeji, ale práce započatá zde mi toto rozhodnutí odejít neumožnila. V současné době o působení v jiném klubu neuvažuji.

Plánujete do budoucna v Nymburce 1. ligu?
Pavel Kozák, Nymburk

Takové věci se ve sportu těžko plánují. Ve většině sportů je úroveň závislá na financích. Kdyby se v budoucnu objevil partner, který by byl ochoten do nymburského hokeje investovat, tak by byl pokus o postup do vyšší soutěže pro mě největším přáním.

Jakou měrou přispívá město na hokej? Nebudete usilovat o získání většího sponzora?
Richard Marvan, Nymburk

Naše firma šla do hokeje s tím, aby byla schopna udržet provoz zimního stadionu a také pozvedla nymburský hokej. Provoz téměř všech zimních stadionů v České republice je dotován. My jsme za dobu deseti let byli schopni uživit provoz zimního stadionu a ze získaných prostředků postavit špičkové druholigové mužstvo. Na to, že se nám to podařilo, můžu být pyšný. Faktem ale je, že by se v Nymburce hokej bez podpory města za poslední léta ani nehrál. Pomohlo nám hlavně s rekonstrukcí stadionu. Město nám v posledních dvou letech přispívá částkou, pohybující se ve statisících korun, i s hokejovým mužstvem. Co se týče absence sponzora, je to věc, kterou můžu pokládat za svůj osobní neúspěch. Za celou dobu našeho působení v Nymburce se nenašla firma, která by o sponzorování nymburského hokeje měla zájem.

Proč nehrál pravidelně Lipták, který je perspektivním hráčem?
Petr Líbal, Nymburk

Aleš Lipták působil do Vánoc na střídavý start v juniorech Mladé Boleslavi. Poté jsme se domluvili, že v Nymburce zůstane. Aleš je mladý perspektivní hráč, ale při síle kádru, která tady letos byla, nedostával tolik prostoru, který se mu naskytne třeba příští sezonu. To je ale úděl mladých hráčů a Aleš tuhle situaci bral naprosto reálně. Jeho doba v Nymburce určitě přijde.

Co se skutečně stalo mezi vámi a Skořepou? Nemyslíte si, že rozvázání smlouvy bylo z vaší strany ukvapené? Nešlo to řešit třeba tvrdou domluvou?
Jiří Hájek, Nymburk

Naše mužstvo je tvořeno z devadesáti procent hráči, kteří mají své zaměstnání a studenty. V posledních sezonách ke zvýšení výkonnosti mužstva jsme vždy angažovali několik hráčů (mladých hráčů okolo dvaceti let), kteří k nám přišli jako smluvní hráči a věnovali se pouze hokeji (vloni Hnát, letos Volráb a Langhammer). Mezi tyto hráče byl od září zařazen Skořepa, jehož smlouvu, kterou uzavřel v Mladé Boleslavi jsme převzali. Působil tedy jako profesionál se všemi právy a povinnostmi. Fakt, že se bez jakékoliv omluvy nedostavil mezi vánočními svátky do přípravy mužstva, je pro mě jednoznačně hrubé porušení profesionální smlouvy. Proto jsem mu tuto smlouvu rozvázal a tím se stal řadovým hráčem mužstva. Tento fakt je jednostraná absence komunikace hráče s vedením, tudíž ukvapenost mého rozhodnutí v této věci neshledávám. Následně v polovině ledna mi tento hráč oznámil, že ukončuje sportovní činnost. Hráč si v řadě článků stěžoval na fakt, že jsme mu neumožnili působení v první lize a každý rok jsme si ho stahovali zpět do Nymburka. Takže pro všechny soudné fanoušky i laiky. Hráč Skořepa podepsal 30. dubna 2004 profesionální smlouvu v Mladé Boleslavi. Náš klub dal souhlas k jeho hostování do 30. dubna 2005. Lidově řečeno - kdybych se stavěl na hlavu a chtěl tohoto hráče zpátky, neměl jsem jedinou páku, jak to udělat. Ovšem fakt, že po několikáté si hráč nevybudoval místo v základu a tudíž nebyl pro Mladou Boleslav platným a plně použitělným hráčem, vedl opět k nabídce střídavého startu zpět do Nymburka, kterou jsem bohužel využil. Ubránil bych se býval řadě problémů, které v této souvislosti vznikly a neměly dobrý dopad na mužstvo před play off. Myslím, že publicita okolo tohoto hráče mu pomůže v příští sezoně k nějakému atraktivnímu angažmá, do kterého mu přeji hodně štěstí.

Převzato z Nymburského deníku

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace