1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Netík: Stále budujeme nový tým

19. 03. 2012

Play off vyvrcholilo finálovými boji. Pro Nymburk však již sezona skončila v 1. kole, když vypadl s Jindřichovým Hradcem. Právě skončenou sezonu hodnotí prezident klubu NED Hockey Nymburk Tomáš Netík.

Jak jste spokojen s úrovní ligy, do které byly před sezonou zařazeny hned tři týmy z Moravy?
Do skupiny byly zařazeny silné týmy Hodonína a Techniky a před začátkem sezony panovaly obavy z vyšší úrovně soupeřů a z toho, jak uspějeme s kádrem, který byl oproti minulé sezoně značně oslaben. Nakonec jsme uspěli. Soutěž se díky těmto silným týmům zkvalitnila. Po sportovní stránce to přínos byl. Druhou věcí ovšem je, že nároky na cestování a na čas hráčů se tím staly ještě náročnějšími.
Nymburk letos předváděl v základní části v domácím prostředí velmi atraktivní hru se spoustou gólů. Na to nebyli diváci v posledních letech příliš zvyklí.
Po generační výměně budujeme nový tým. V tom jsme započali již před dvěma sezonami. Letos tedy dostali příležitost všichni domácí hráči. Měli jsme velké obavy, jestli bude mužstvo konkurenceschopné, ale ukázalo se, že hráči na tu soutěž mají. A z toho mám největší radost. Musím říci, že po dlouhých letech jsme hráli v domácím prostředí velice kvalitní hokej, s řadou vstřelených branek. Dříve jsme byli mužstvo, které vynikalo dobrou defenzivou. Letos nebyla obrana tak zkušená, takže jsme inkasovali více než v minulých letech. Ovšem spokojenost byla s útočnou fází, ve které jsme se dokázali prosadit a patřili jsme k týmům, které nastříleli nejvíce branek v soutěži. Z hlediska atraktivity to bylo pro diváky lepší, protože především v domácím prostředí jsme dávali hodně branek.
V play off jste však neuspěli. Kde byl problém?
Se základní částí panuje spokojenost. Po dlouhých letech jsme šli do play off z výhodnější pozice a měli jsme výhodu domácího prostředí. Ovšem první domácí utkání jsme v uvozovkách nezvládli, neboť jsme ho prohráli na samostatné nájezdy. Nájezdy jsou ale vždy loterie. Myslím si, že za stavu 0:2 na zápasy už nezvládli hráči třetí utkání především mentálně. Viděli, že cesta tří vítězství za sebou už by byla hodně těžká, takže play off dopadlo tak, jak dopadlo. Třikrát jsme těsně prohráli, ale nějakou kaňku na sezoně to neudělalo.
Během sezony jezdili na střídavé starty pomáhat do Nymburka v Benátkách nevytížení Kouřil a Weiss. Později také brankář Blažíček. Během play off se však Nymburk musel obejít bez těchto hráčů.  
Záleží nám především na hráčích, kteří se v současné době do kádru Benátek nevejdou, ale pro nás to jsou klíčový hráči. Těmito hráči jsou Šimek a Tregl. Spolupráce nebyla postavena tak, že by sem stabilně jezdil určitý počet hráčů, ale spíš taková, že Benátky sem budou dávat hráče podle své potřeby. Hlavní problém byl s postem brankáře a tady ta spolupráce v některých fázích mohla být lepší.
Do branky byly angažováni dva sparťanští junioři Bílek a Kocián. Vrací se spolupráce  se Spartou?
Spolupráce se Spartou je tady od vstupu Nymburka do 2. ligy. Nymburkem prošlo mnoho hráčů ze Sparty a spolupráce nikdy neskončila a trvá nadále. Ovšem nyní je moje představa taková, že bych chtěl do budoucna tým pouze doplňovat o jednotlivce, který se nám bude hodit do koncepce mužstva.
Ondřej Kocián letos končí v juniorce Sparty. Uvažoval jste o jeho angažování pro příští sezonu?
Před každou sezonou je třeba vyřešit nejdůležitější post a tím je právě post brankáře. Nevím, jestli to třeba nebude chtít zkusit v první lize. U nás prokázal, že je to kvalitní brankář a v kontaktu s ním budeme. Zájem o něj máme, bude záležet jestli bude mít také zájem on.  
Některé týmy ve 2. lize se potýkají s finančními problémy. Jaká je situace v Nymburce?    
V této soutěži si musí každý klub nastavit svoji strategii. Druhá liga se stane soutěží pro mladé hráče, kteří se budou adaptovat pro dospělý hokej a nebude zatížená financemi, které se budou týkat hráčských smluv. Hráči zde budou hrát za nějaké přilepšení, ale určitě to nebude o penězích. Naším největším partnerem je město, které nám přispívá na provoz zimního stadionu, tedy na úhradu energií. Na sportovní činnost si musíme vydělat sami. Jsou případy, že město hradí celý provoz zimního stadionu a ještě přispívá na sportovní činnost. Tak to ale v Nymburce není. Já jsem vděčný, že město provoz zimního stadionu podporuje.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace