1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Netík touží po umístění v první čtyřce

09. 10. 2002

Zde znovu uveřejňujeme rozhovor s prezidentem klubu Tomášem Netíkem, který byl omylem vymazán.

Zde znovu uveřejňujeme rozhovor s prezidentem klubu tomášem Netíkem, který byl omylem vymazán.

V sobotu (pro Nymburk v neděli) se opět po půl roce rozeběhne kolotoč mistrovských zápasů 2. hokejové ligy. Těsně před startem jsme tedy požádali Tomáš Netíka - prezidenta klubu NED Hockey Nymburk o krátký rozhovor. 
Jak byste zhodnotil přátelská utkání, splnila vaše očekávání?
Naše mužstvo hrálo osm přípravných utkání, v nichž jsme především poznávali nové hráče, a to jak zapadnou do koncepce mužstva a bez ohledu na výsledky zápasů, které v přípravě nejsou rozhodující, se podařilo na tyto hráče vytvořit určitý názor. Hráči kteří uspěli a zalíbili se, tak u nás zůstali a ty s kterými jsme nebyli spokojeni jsme odmítli.
Kteří hráči v přípravě neuspěli?
Neuspěl Farář, který odešel do Francie, Václav Nedbal, který tady odehrál celou sezónu. Další hráč který neuspěl je Kaulfus. Neuspěl ani Irgl, který loni hrál v Havlíčovém Brodě a který byl u nás byl 14 dní na přípravě.
Václav Nedbal to je docela překvapení?
Václav Nedbal by tady asi letos stálé místo neměl, a než aby tady byl na úrovni hraní nehraní tak jsme mu oznámili, že s ním nepočítáme a Vašek to vzal.
Jaké jsou šance juniora Liptáka, že se dostane na soupisku?
Lipták je určitě velký příslib do budoucna, myslíme si , že v této sezoně by měl nakouknout do 2. ligy, ale zatím by tady neměl stálé místo, hlavně teď v začátku kdy všichni hráči jsou zdraví a kádr je široký. Budeme preferovat aby hrál v juniorech Kolíně. 
Co říkáte na rozlosování, z prvních čtyř zápasů hrajete jen jednou doma.
Rozlosování soupeřů samozřejmě může něco ovlivnit, ale myslíme si že ne tolik. Věříme že mužstvo bude mít svoji sílu a soutěž je relativně dlouhá. Až 34 zápasů ukáže výkonnost každého mužstva. 
Přesto start je velice důležitý….
To je jistě pravda ale los nemohu ovlivnit, musím ho vzít jako fakt, jako realitu a tak se k tomu také postavit.
S kolika body byste byl spokojen v těchto prvních čtyřech zápasech?
Ve druhém kole hrajeme doma s J. Hradcem, který je letos jasným favoritem a neskrývá že by chtěl postoupit do 1. ligy. V Havlíčkově Brodě to bude také velice těžké. Znamená to tedy určitě uspět v Pelhřimově jako u nováčka. Ve třetím kole Benátky, další velmi silný soupeř. Každý bod z těchto prvních čtyř zápasů bude velice cenný. 
Která mužstva byste pasoval na favority?
Jindřichův Hradec, Benátky, tradičně silný bude Kolín, H. Brod. Aspirantů na první čtyřku tedy máme hned několik. S odchodem Mladé Boleslavi a Hradce, přijdou možná dva relativně slabší soupeři v podobě Č. Krumlova a Pelhřimova, ale ještě nevíme jakých kvalit budou mít hráče, to vše se ukáže až po prvních jedenácti kolech.
Před letošní sezónou odešli v podstatě 2. a 3. nejlepší hráč v kanadském bodování, což je Lukeš a Kocman. Nebude tím mužstvo oslabené?
Lukeš odešel do Francie za profihokejem, u něj speciálně nás to může mrzet, ale přejeme mu to, protože je vidět, že když mladý hráč v 2. lize uspěje, může to být určitý odrazový můstek. Kocman byl náš třetí nejlepší hráč v bodování, ale my jsme ho kladně příliš nehodnotili. On má sice schopnosti dělat body, ale my jsme s ním spokojeni nebyli. Lukeš nám bude jako hráč chybět určitě, byl to tady jeden z nejlepší hráčů po dlouhé době, ale věříme, že noví hráči ho nahradí. Právě Lukeše by měl nahradit Toma, který je mu velmi typově podobný. 
Jedinou posilou mimo hráčů z Boleslavi je tedy Jiří Hlinka.
Dá se to tak říci, ale ještě můžeme počítat Josefa Tomu ze Sparty, který tady sice v loňské sezóně nastupoval, ale jen zcela minimálně.
Jiří Hlinka to je už hokejový matador, jakou by měl plnit v týmu roli?
Jirka je velice zkušený hráč, který hrál osm let extraligu a teď čtyři roky v německém Weidenu druhou německou bundesligu, je tedy jasné že zkušenostmi oplývá. Bohužel tady bude problém v jeho časově náročném zaměstnání, to znamená, že ještě nevíme jak bude zvládat tréninky. Jinak my doufáme, že pro nás bude velkou posilou. Vzhledem k jeho věku už to nebude mít jednoduché, ale my jsme domluveni, že nic nebudeme lámat přes koleno. Jeho přínos by měl být zejména do přesilových her, nebo do fází zápasu, kdy se láme chleba. Dá se říci, že i letos máme velice mladé mužstvo, takový hráč je tedy velice cenný. 
Hned v prvním kole jedete na led nováčka z Pelhřimova. Hráči Pelhřimova budou určitě na zápas nažhaveni. První zápas ve 2. lize, hned na domácím ledě, dopředu je jistě poženou diváci, připravujete nějak speciálně nymburské hráče aby nepodlehli atmosféře?
Naši hráči už také mají pár utkání ve vypjaté kulise odehraných tak z toho bych strach neměl, ovšem víme, že nováčkovský elán je velice nepříjemný, zvlášť když se jedná o první kolo. V tomto zápase nesmí dojít ani k náznaku nějakého podcenění, mužstvo se na tento zápas bude muset velice dobře připravit, jako kdybychom jeli na led lídra soutěže.
Mohl byste objasnit situaci na brankářském postu?
Po výkonech z minulé sezóny je pro nás jasnou jedničkou Kremina. Angažovat sem na místo dvojky kvalitního gólmana je velice těžké, budeme to tedy řešit tak, že trénovat s námi budou dva nymburští junioři (Pokorný, Keszeli) a jako dvojka bude připraven Luděk Slabý z Boleslavi. Dále máme v záloze Peprleho ze sparťanské juniorky, který je v reprezentačním výběru hráčů do 18 ti let. Tito brankáři v jsou připraveni nastoupit v případě Kreminova zranění či poklesu formy.
Můžete prozradit letošní cíl?
S cíly vyřčenými před sezónou je to vždy složité, neboť neznáme složení ostatních mužstev, nevíme jak se změnily kádry apod. Naším cílem je letos jednoznačně play off. Určitým naším přáním je pokusit se o čtyřku, neboť bychom pak v prvním kole play off hráli případný třetí rozhodující zápas na vlastním ledě.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace