1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Netík: Závěr sezony patřil k vyvrcholení

28. 03. 2013

Nymburští hokejisté ukončili letošní pouť druhou ligou porážkou v prvním kole play off s Kolínem. Nedávno skončenou sezonu hodnotí prezident nymburského hokejového klubu Tomáš Netík.

Přes první kolo nepostoupili, přesto sezona špatná nebyla
Úspěch sezony se hodnotí podle toho, jak mužstvo dopadne v play off. „Jelikož jsme přes první kolo play off nepřešli, nelze sezonu hodnotit jako úspěšnou. I když celkovým pohledem nevyzněla sezona špatně," říká prezident klubu Tomáš Netík.
Úspěch v podobě postupu v play off se ale nedostavil.
Nymburk se v prvním kole potkal s nejatraktivnějším soupeřem – s Kolínem. Kozlové  vyhráli dvakrát doma, stejně jako Nymburk. Domácím zápasům přihlížela rekordní návštěva osmi set diváků. O postupujícím se rozhodlo až v pátém zápase na ledě Kolína.  „Závěr sezony, co se týče hokejového prostředí a úrovně utkání, patřil k vyvrcholením sezony. Stín nepostupu tady však visí," uvědomuje si Netík.
Spolupráci s Boleslaví si v Nymburce pochvalují
Přitom Nymburk se oproti minulým sezonám na play off zaměřil. K dispozici byl široký kádr, který měl pomoci k tomu zvládnout zápasovou zátěž, přesto se postup nevydařil. Větší počet hráčů měl Nymburk k dispozici především díky spolupráci s Mladou Boleslaví. V pěti zápasech play off se v nymburském dresu objevilo hned devět mladoboleslavských hráčů. „Spolupráce celý rok probíhala velice dobře. Řada hráčů bude v juniorce končit a my se budeme snažit, aby pokračovali v Nymburce i dál," prozrazuje plány do budoucna Netík.
Koncept s perspektivou během dvou let padl
Přesto se Nymburk několikrát v sezoně nevyvaroval toho, aby do zápasu nastoupil s minimálním počtem hráčů. „Před dvěma lety jsme všechny talentované hráče z juniorky přesunuli do A – mužstva s perspektivou, že zde bude tým, který se bude skládat z osmdesáti procent z nymburských hráčů. Celý tento koncept ale během dvou let padl. Asi osm místních hráčů, do kterých jsem vkládal ambice, že budou hrát v A – mužstvu, s hokejem skončilo," prozrazuje zklamaně šéf nymburského klubu.
V týmu během dvou let skončili Vacek, J. Hladík, Rys, Němeček, J. Protivný, Pánek, v průběhu letošní sezony skončili Vlach a Martinec, navíc pro zranění ramene a následnou operaci nehrál ani Kozák. U třech posledně jmenovaných snad ještě existuje naděje, že by se do týmu mohli od příští sezony vrátit, ovšem zbylí hráči již zřejmě definitivně ambici hrát druhou ligu ztratili. „Je to pro mě největší rozčarování. Perspektiva, která se zde rýsovala, že zde znovu po několika letech bude mužstvo složeno prakticky jen z nymburských hokejistů, padla. Minimum hráčů skončilo z výkonnostních důvodů. Někteří hráči skončili z důvodů pro mě nepochopitelných. S touto situací jsme se museli v průběhu sezony vypořádat. Přináší to spoustu komplikací pro další působení A – mužstva. To je největší problém, který nás trápí," říká nymburský prezident klubu.
Ekonomická situace klubu je velmi napjatá
S touto situací bude těžké se do budoucna vyrovnat a již nyní se začíná přemýšlet nad skladbou mužstva pro příští sezonu. „Ekonomická situace klubu je velmi napjatá. Divácká návštěvnost je taková,  jaká je. Opět začne boj o finance a nyní máme dva měsíce na to, abychom zajistili další sezonu. Není to automat a není možné očekávat, že zde hokej bude provozován v této podobě do nekonečna. Rok od roku je těžší sehnat finanční prostředky na sezonu. Situace, která nastala v souvislosti s ukončením aktivní činnosti domácích hráčů, je navíc složitější v tom, že musíme hledat hráče mimo Nymburk," uvědomuje si Netík.
Druhá liga je odrazový můstek pro vyšší soutěže
Není ale třeba hledat jen mimo Nymburk. Je šance, že by se do mužstva mohli vrátit hráči, kteří působí v jiných okolních týmech a v Nymburce, či v blízkém okolí bydlí. Ať už je to Ondřej Kříž, který hraje v Litoměřicích, Lukáš Král který působí v Benátkách, nebo nymburští mladíci Stanislav Eis či Jan Havlena ze Sparty Praha, kteří zde vloni, respektive letos působili. „Mladé hráče, kteří patří našemu klubu a kteří hrají jinde, budeme samozřejmě oslovovat s nabídkou, aby zde hráli. Soutěž by měla sloužit především mladým hráčům, aby dostali šanci si zahrát dospělý hokej a aby si zkusili, jestli na nějaký větší hokej budou mít," má jasno šéf nymburského klubu. „Nejvíce mě potěší, když týmem projde nějaký hráč, který se zde odrazí k působení ve vyšší soutěži. Pro tento sportovní aspekt zde hokej dělám," uvedl na závěr prezident klubu Tomáš Netík.
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace