Norma na zápas - dva góly?

30. 10. 2002

Nymburku se vrací stará bolest a to absolutní střelecká impotence. V posledních čtyřech zápasech dal vždy jen dva góly. Jednou to stačilo na vítězství (Kolín), jednou na prohru v prodloužení (Milevsko), dvakrát však Nymburk odešel z ledu poražen (Jablonec, Pelhřimov).

Právě poslední utkání s Pelhřimovem se trenéru Lejskovi nehodnotilo lehce: "Utkání jsme velice dobře rozehráli, v první třetině jsme byli podstatně lepší, což signalizoval i počet střel na bránu. Pelhřimovští pouze vyčkávali a vůbec nenapadali. Teprve za stavu 0:2, vysunuli dva hráče a začalo se jim více dařit. My jsme prvních deset minut ve druhé třetině malinko polevili, ale druhá desetiminutovka už zase nebyla špatná. Do třetí třetiny jsme šli za stavu 2:2 a ani tu jsme nesehráli špatně, klukům nemůžu nic vytknout bojovali až do konce, bohužel to štěstí jsme si asi vybrali v 1. kole, když jsme takovéto zápasy dokázali otočit v náš prospěch. Teď nám to tam nemůže spadnou a jsme z toho trošku špatní. Je to hokej, musíme makat dál a já věřím tomu, že se to zase zlepší." Řekl po zápase nymburský lodivod.
Nymburk do zápasu nenastoupil v plné síle. V minulém zápase se zranila boleslavská posila Hnát. "Potkala nás zranění, nemohl hrát náš nejproduktivnější hráč Hlinka, který má problémy se zády, v dnešním zápase se zranil Jágr a Krejčík." Postěžoval si Lejsek. S výkonem byl ale i tak spokojen. "Hráčům nemůžu nic říct, snažili se, bojovali, bohužel to nestačilo."
Nymburk se stejně jako v minulých letech potácí na chvostu pořadí vstřelených branek. V posledních čtyřech zápase vstřelil pouze osm gólů. Což je průměr dva góly na zápas.
"To snad už není normální, my jak nedáme víc jak dva góly tak nevyhrajeme, bohužel tady žádného střelce nemáme." Konstatoval smutně.
Po čtyřech výhrách Nymburk dvakrát za sebou doma prohrál a nymburská aréna přestala být nedobytnou tvrzí. "Domácí prostředí pro nás přestalo být výhodou, čímž ale vůbec nechci kritizovat diváky, divácká kulisa je tady dobrá, ale ta střelecká potence." Postěžoval si. V týmu mu také schází kanonýr. "Bohužel není tu hráč, který by na sebe vzal v rozhodující okamžik odpovědnost na sebe a dokázal za nerozhodného stavu rozhodnout utkání v náš prospěch."