1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Nymburáci hráli za tureckou Ankaru

15. 10. 2012

Nymburští hokejisté Filip Velechovský a Pavel Cicvárek se na konci září v dresu tureckého týmu Baskent Yildizlari Ankara zúčastnili turnaje Continental Cup. Turnaje, který pořádá mezinárodní hokejová organizace IIHF.

Turnaj se konal v Rumunském městě Miercurea-Ciuc (maďarsky Csíkszereda) a turecký tým nakonec skončil za domácí Csíkszeredou na 2. místě. Continental Cup je soutěž, kterou v Česku zná jen málokdo. Jejím hlavním cílem je nabídnout zemím, kde lední hokej není na nejvyšší úrovni, možnost porovnání se zahraničními soupeři. Soutěž je složena z několika turnajů a vždy jen vítěz postupuje do dalšího kola. V polovině ledna se pak hraje finálový turnaj.
Jak jste se vlastně dostali k tomu, že jste nastoupili v dresu tureckého týmu Baskent Yildizlari Ankara v Continental Cupu?
P. Cicvárek: Oslavil nás Lukáš Tramba, který spoluvlastní společnost Czech International Hockey Camp. On před dvěma lety přivezl reprezentační týmy Turecka do Nymburka na soustředění a má v Turecku kontakty. Nabídnul nám možnost, jestli si za ně nechceme v tomto turnaji zahrát. Chvilku jsme tuto možnost zvažovali a nakonec jsme se rozhodli že pojedeme.
Jaká byla cesta do Rumunska?
F. Velechovský: Na letišti v Bukurešti jsme měli sraz s tureckým týmem a odtamtud jsme jeli asi pět hodin autobusem do města Miercurea.
Jak vypadal hokejová hala v Miercurea a jaká tam byla při zápasech atmosféra?
P. Cicvárek: Zimní stadion je pěkný a zázemí mají na dobré úrovni. Diváků na turnaji bylo málo. Na zápasy tam chodilo tak okolo 120 diváků. Atmosféra při zápasech nebyla žádná.
V týmu jste nebyli samotnými cizinci, kdo ještě s vámi za turecký tým nastoupil?
P. Cicvárek: Ještě tam s námi hráli čtyři Slováci, kteří za ně budou hrát v Turecku celou sezónu. Byl s námi i Honza Švácha, který také dřív hrál za Nymburk.
Hned v prvním zápase jste nastoupili proti domácímu týmu HSC Csíkszereda, se kterou jste prohráli 15:0.
F. Velechovský: Na tréninku před prvním zápasem jsme se dozvěděli, že turecký kluci byli letos teprve třikrát na ledě, takže se dalo očekávat, že první zápas nebude žádný šlágr. Dopadlo to jak to dopadlo. Soupeř nás přehrával a dělal si z nás vysloveně srandu. Byli jsme tam jak na kolotoči. První branku jsme inkasovali po dvaceti vteřinách. Jejich první lajna, ve které hrál liberecký Václav Novák a Slovák Ľubomír Hurtaj už do druhé třetiny ani nenastoupila.
Ve druhém zápase jste nastoupili proti srbskému týmu Vitez Belgrade a tento zápas jste vyhráli 6:1.
P. Cicvárek: Na začátku zápasu se nám podařilo využít přesilové hry a získaný náskok jsme pak udrželi celý zápas. Byli jsme lepším týmem a oproti prvnímu zápasu jsme už byli sehranější.
V posledním zápase jste narazili na izraelský tým Maccabi Metulla a v zápase jste vyhráli 13:1.
F. Velechovský: Bylo vidět, že to jsou borci z nehokejové země z Izraele. Byli na tom hodně špatně. Myslím, že v Poděbradském poháru (soutěž amatérských hokejistů hraná na nymburském ZS) by byli nejhorším týmem. Jasně jsme je přehrávali.
Jak jste na tom v turnaji byli s osobními statistikami?
F. Velechovský: Já jsem se ujal role nahrávače a v posledním zápase jsem si připsal tři asistence. Jinak jsem nebodoval. Zkoušel jsem to všelijak, bekhendem, forhendem, ale nic tam nespadlo.
P. Cicvárek: Mně se povedlo jednou skórovat a dvakrát nahrát v důležitém zápase proti srbskému týmu.
V době, kdy jste hráli turnaj v Rumunsku hrál Nymburk utkání v Moravských Budějovicích, kde Nymburk i díky vaší absenci nastoupil pouze ve 14 lidech. Měli jste informace z tohoto utkání?
P. Cicvárek: Informace jsme měli. Zápas jsme sledovali přes internet na onlajnech. Byl to určitě velký boj a jsme rádi, že kluci vyhráli. (pozn. aut.  Nymburk vyhrál v Moravských Budějovicích 3:2)

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace