1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Nymburk bude spoléhat na své zbraně

20. 11. 2005

V tabulce je od sebe dělí dvacet bodů a šest příček. Přesto se jedná o šlágr kola. Řeč je o hokejovém derby Kolína a Nymburka, které se hraje dnes od 17 hodin na kolínském zimním stadionu. Na nymburské střídačce bude stát po boku trenéra Tomáše Netíka jeho asistent Stanislav Bednář, který Kolínské velmi dobře zná. V dresu Kozlů sám hrál a v týmu působil také jako trenér. A jak vidí on dnešní derby?

Favorit: "Tím jsme my. Ale pozor. V derby favorita nebývá. Chceme však vyhrát, hráči jsou odhodlaní. Naším cílem je udržet se v kontaktu s první čtyřkou."
Soupeř: "Pro Kolín je důležitý brankář Lev. Je to šikovný brankář a své spoluhráče drží. Je ale mladý a sám na všechno nestačí. Kolín jsem sledoval, mají ve svém středu tři až čtyři zkušené hráče, kteří nesmí dostat prostor."
Střelec: "Tím je v soupeřově dresu Domkář, který dal dva góly i v posledním kole. Je dobrý s pukem, umí zakončit a dobře přihrát. Má zkušenosti, něco už prošel."
Nymburk: "Spoléhat budeme na své osvědčené zbraně jako od začátku sezony. Na umění hráčů. Přesvědčili jsme se už několikrát, že umíme hrát dobrý hokej."
Diváci: "Do Kolína se chystá hodně našich fanoušků, bude skvělá atmosféra. Kolín je navíc hokejové město a i když v současné době tam nemají takové návštěvy jako v minulosti, na Nymburk určitě přijdou."
Rivalita: "Beru ten zápas normálně jako každý jiný. Kolín je pro mě soupeř. Já nyní stojím na lavičce Nymburka a v Kolíně se od mého odchodu vyměnilo hodně lidí. Nechci z toho dělat nějakou prestižní záležitost."

neděle 17 hodin, ZS v Kolíně,

převzato z Nymburského deníku

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace