1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Nymburk ostudu neudělal

11. 03. 2004

Výkon v Klatovech ovlivnila absence zraněného Langera, posteskl si Vladimír Lejsek

Nymburk ostudu neudělal
Výkon v Klatovech ovlivnila absence zraněného Langera, posteskl si Vladimír Lejsek
Letošní pouť druholigovým play off skončila pro hokejisty Nymburka v Klatovech, kde po velkém boji prohráli 2:1. „Zápas nebyl vůbec jednoduchý, přesto se pro nás vyvíjel poměrně solidně. Měli jsme více šancí, nedokázali jsme si ale poradit s brankářem a to bylo rozhodující,“ řekl po úterním rozhodujícím utkání trenér Nymburka Vladimír Lejsek.
Nymburk v Klatovech nebyl vůbec bez šancí. Od 3. min. sice prohrával po gólu Maxy (navíc domácí mohli vést 2:0, neproměnili však trestné střílení), ve 12. min. ale vyrovnal Jágr. Dovedení se domácí dostali ve 38. min. po přesné trefě Bednáře. Od 54. min. hrál Nymburk dvouminutovou přesilovku 5 na 3, nedokázal však vyrovnat a nakonec sám dohrával zápas ve třech. „Závěr mě hodně mrzí. Když tým nepromění dvouminutovou přesilovku 5 na 3, nemůže vyhrát. Škoda, že jsme to nezvládli, protože jsme na Klatovy určitě měli,“ postěžoval si nymburský kouč. Ten neměl k dispozici útočníka první řady Nikolu Langera, který se při posledním zápase zranil. „Absence Langera hodně ovlivnila náš výkon, protože to byl v play off náš nejlepší hráč. Věřím, že kdyby nastoupil, tak jsme v Klatovech neprohráli,“ řekl kouč. „Byl to těžký, ale hratelný zápas. Měli jsme smůlu už v prvním zápase. Řekl bych, že jsme byli lepší a měli jsme vyhrát. Bohužel jsme nedali góly. Soupeř hrál v závěru s velkým nasazením. S vědomím, že zbývá pár minut do konce, hrály Klatovy ve velké euforii a nevadilo jim ani oslabení. Měli jsme zachovat chladnou hlavu a víckrát vystřelit na bránu,“ řekl Nikola Langer, který musel zápas sledovat pouze v civilu ze střídačky. 
„V první i ve druhé třetině jsme hráli dobře, soupeř však dal dva góly a zejména ten druhý jsme dostat neměli. Jedním z rozhodujících momentů byla naše přesilovka 5 na 3, kdy jsme takřka nevystřelili na bránu,“ řekl jeho spoluhráč z prvního útoku Josef Skořepa.
„Letošní sezona byla velmi dobrá. Zápasy v play off jsou už o něčem jiném. Jsou vyprodané stadiony, nádherná atmosféra a rozhoduje určitě i zkušenost. Velmi dobře jsme odehráli první kolo a i do druhého jsme vstoupili dobře. Ač jsme prohráli na ledě soupeře, tak jsme dokázali, že na Klatovy máme. Rozhodující zápas byl bohužel na ledě soupeře, kde se ukázala jeho vnitřní síla. Určitě jsme ale neudělali nymburskému hokeji žádnou ostudu. Jen mě mrzí, že už nemůžeme znovu naplnit nymburský stadion,“ dodal nymburský trenér.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace