1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Nymburský hokejový klub mění název

31. 12. 2003

Zapomeňte na NED Hockey Nymburk, tento název od Nového roku neplatí.

Nymburský hokejový klub mění název
Zapomeňte na NED Hockey Nymburk, tento název od Nového roku neplatí. "Význam zkratky NED nikdo nechápal. Nebavilo mě už každému vysvětlovat, co ta tři písmena znamenají, rozhodl jsem se tedy ke změně názvu." Oznámil během Vánoční přestávky překvapivou informaci prezident klubu Tomáš Netík a hned dodal: "Náš klub se bude od Nového roku jmenovat Nymburk Hockey Flames." To z anglického překladu znamená Nymburské hokejové plameny. 
Prezident klubu nevyvrátil, že reálným podkladem ke změně byl říjnový požár, který zachvátil jeho kancelář. "Vždy je něco špatného k něčemu dobré. Požár nás zviditelnil v celé republice. Televize Nova vysílala z požáru reportáž v hlavních zprávách. Každý nyní ví, že v Nymburce se hraje hokej a že tam při něm hořelo."
Prezident nezastírá, že ke změně názvu ho inspirovali kolínští fanoušci, kteří na webové adrese kolínského klubu nymburský tým takto překřtili již během listopadu. "Ten název se mi velmi zalíbil. Konečně se i náš klub bude jmenovat podobně jako kluby v kanadsko americké NHL - tedy bude mít určitý přídomek." 
Přídomek Flames má i hokejový klub z Calgary. "Jako hokejový odborník o tom samozřejmě vím. Chtěli bychom na tradici tohoto klubu tak trochu navázat a proto i naše dresy se budou velmi podobat těm, ve kterých hrají hráči Calgary NHL. Z hrudi zmizí znak NED, který už vůbec nebudeme používat a nahradí ho velké písmeno N, ze kterého budou jakoby šlehat plameny. Barva dresů na domácí zápasy bude žlutá s červeným N, na zápasy ven bude barevná kombinace opačná - červené dresy a N uprostřed bude žluté. Žlutá a červená jsou barvy ohně a plamenů." Řekl Netík. 
Ze změny dresů nemusí být nešťastni fanoušci, kteří si během podzimu zakoupili současné dresy ještě se znakem NED. "Všichni fanoušci, kteří si tyto dresy pořídili a budou si chtít pořídit i nové, dostanou na nové padesátiprocentní slevu." Uklidnil příznivce prezident klubu.
Největší překvapení si však Netík nechal na závěr. "Přemýšleli jsme, kdy v nových dresech poprvé nastoupíme. Jestli to bude ještě letos nebo až od nové sezóny. Nakonec jsme se rozhodli, že v nových dresech nastoupíme hned 7. ledna doma proti Pelhřimovu. Těsně před Vánoční přestávkou jsme zadali zakázku na nové dresy firmě, která se výrobou dresů zabývá. Tato firma vyrobila nové dresy během Vánoc a bylo by tedy zbytečné nechávat je ležet ve skladu ladem." ptal se: Silvestr Fór

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace