1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Oldřich Nýč vstřelil druhý hattrick v sezóně

27. 11. 2006

Už druhý hattrick si připsal v letošní sezóně nymburský útočník Oldřich Nýč, který do Nymburka přišel před začátkem sezóny z Jablonce. První hattrick si připsal v zápase v Táboře, kde přidal ještě čtvrtou branku navíc. Tentokrát byl spolu Havlínem jediným nymburským střelcem v domácím zápase proti Žďáru.

„V tomto zápase bylo důležité vyhrát, abychom se posunuli v tabulce nahoru. Zápasy doma prostě musíme vyhrávat,“ ví Nýč. V zápase se mu na pravém křídle vystřídali dva hráči. V první třetině Gajovský a ve zbytek zápasu Havlín. Havlín přitom letos začínal na postu obránce a až v posledních zápasech hrál pravé křídlo třetí řady.
„S Jakubem Havlínem jsem hrál dnes vlastně úplně poprvé. Nebyl to ale žádný problém. Nakonec dal i gól. Myslím si, že podal velmi dobrý výkon,“ pochválil svého spoluhráče.    
„Dnes moje vstřelené branky nebyly nijak složité,“ pronesl po utkání Nýč a hned své trefy  popsal: „První gól byla dorážka Kosejkovi rány od modré, kdy se ke mně odrazil puk od brankáře. Druhá branka padla po vyhrané buly, kdy opět střílel Kosejk a já jsem střelu tečoval no a třetí branka v poslední minutě zápasu padla po chybě obránců na útočné modré, kdy už stačilo jen blafákem překonat brankáře.“
Přitom pro Nýče to byl po třítýdenní pauze zaviněné zraněním teprve druhý zápas, ke kterému nastoupil. „V Jindřichově Hradci jsem si natáhl postranní vazy v koleni. Ještě to není stoprocentní, ale dá se s tím hrát. Štěstí, že jsem je neměl přetržené, to by bylo horší.“
S výkonem mužstva v zápase proti Žďáru byl centr první útočné řady spokojen. „Začali jsme dobře a prvních pět šest minut jsme měli tlak. Potom jsme však dostali dva góly. Od druhé třetiny se ale naše hra zase zlepšila. Soupeř hrál jen na brejky, my jsme je ale žádnému brejku pořádně nepustili,“ pochválil hru nejen celé pětky, ale i celého mužstva Nýč.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace