1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

ON-LINE: Ptali jste se hokejisty Daniela Arnošta

09. 01. 2018

Nymburský deník uspořádal on-line rozhovor s třiadvacetiletým nymburským hokejistou Danielem Arnoštem. Ten je elitním útočníkem nymburského druholigového celku. V letošní sezoně má na svém kontě osm branek a stejný počet asistencí.


Dotaz: Ahoj Dane, jak jste oslavil Silvestra? Bylo to velký?
Odpověď: Dobrý den. Oslavil jsem ho s přáteli ze školy. Bylo nás kolem 30-ti lidí, takže to celkem velké bylo    :-D. Všichni studujeme na Fakultě tělesné výchovy a sportu, takže si všichni dobře rozuměli a užili hodně legrace.

Dotaz: Dobrý den,vy jste nějakou část sezony působil v zahraničí. Kde jste byl, jak jste tam byl dlouho a na jaké úrovni jste hrál? Jak byste porovnal tu soutěž s naší druhou ligou?
Odpověď: Ano, působil jsem v minulé sezóně v 2. norské nejvyšší lize. Hrál jsem za tým Gjovik, kde se konala i zimní olympiáda v roce 1994. Přišel jsem na konci listopadu a zůstal do konce sezóny. Byla to výborná zkušenost, jak po lidské stránce, tak i po hokejové. Soutěž byla na úrovni mezi první a druhou českou ligou. Hrálo se hodně organizovaně. Mnohem více než u nás ve 2. druhé lize, ale zase na druhou stranu je u nás více hráčů hokejovějších.

DOTAZ: V tabulce vaší skupiny je jen deset týmů, je tedy již více než jisté, že si zahrajete play off. Jakou roli může hrát nymburk ve vyřazovacích bojích? Není soutěž příliš nudná, když hrajete pořád se stejnými soupeři?
ODPOVĚĎ:Musíme jít od zápasu k zápasu a uvidíme kam dojdeme. Důležité je se správně vyladit na poslední kolo zápasů. Rádi bychom prošli přes 1. kolo. Nevím jestli nudné, ale raději bych hrál i s ostatními týmy.

DOTAZ: Komu fandíte v české nejvyšší hokejové soutěži? Jaké jsou šance českého národního celku na olympijských hrách?
ODPOVĚĎ:Mám kamarády v nejvyšší lize, tak samozřejmě nejvíc fandím jim. Každopádně můj mateřský klub je Sparta Praha a tak fandím nejvíce jemu. Šance českého týmu na olympijských hrách vidím každé 4 roky stejně. Vždy můžeme hrát o medaile.

DOTAZ: Dobrý den, když jste se vracel ze zahraničního angažmá, měl jste i jiné nabídky? Nebo byl Nymburk jasná volba číslo jedna?
ODPOVĚĎ:Dobrý den, ano, jiné nabídky byli a také jsem stále čekal na vyjádření klubu z minulé sezóny, ale nemohli si dovolit platit cizince.

DOTAZ: Máte ambice hrát vyšší soutěž? Měl jste nějaký sportovní vzor?
ODPOVĚĎ:Ano ambice mám stále. Můj sportovní vzor je můj táta.

DOTAZ: Jaký jste dostal nejlepší dárek pod vánoční stromeček? Máte Vánoce rád? A proč ano nebo ne?
ODPOVĚĎ:Nejlepší dárek jsem dostal, že byla celá rodina doma. Konkrétně nejlepší hmotný dárek, který jsem dostal, se nedá říct. Líbili se mi všechny. Vánoce mám rád, protože se vždy vidím s celou rodinnou pohromadě.

DOTAZ: V letošní sezoně Nymburk nepředvádí příliš vyrovnané výkony. Série se dost střídají. Jednou je vítězná, pak přijde série porážek. Čím si to vysvětlujete?
ODPOVĚĎ:Bohužel nevím, čím to může být. Avšak věřím, že se to teď ustálí a najedeme na vítězné vlnu před fází vyřazovacích bojů.

DOTAZ: Zájem ze strany nymburských fanoušků je přímo zoufalý, diváci na hokej téměř nechodí. Nemrzí vás to? Co se s tím dá dělat a proč podle vás příznivci na tento sport v Nymburce zanevřeli?
ODPOVĚĎ:Samozřejmě, že mě to mrzí. Hrát před fanoušky je vždycky příjemné, obzvláště před svými fanoušky. Možná když odehrajeme poslední část dobře a postoupíme právě přes 1. kolo play-off, mohli bychom nějak fanoušky nalákat.

DOTAZ: Kdo je vaším největším kamarádem v nymburském týmu a proč, a kdo je největším vtipálkem kabiny? Už jste někdy schytal nějaký vtípek?
ODPOVĚĎ:Nemůžu říct, kdo je můj nejlepší kamarád. Rozumím si se všemi a nevadí mi nikdo. Největším vtipálkem jsem podle mě já a Ondra Kříž. Ale zaručeně vím, kdo nejvíce vtípků schytává - Petr Josefus. :-DD

ČLÁNEK PŘEVZAT Z NYMBURSKÉHO DENÍKU.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace